Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 10d. 14:00

Japonijos mitai pasakojami dainomis ir šešėlių teatru

Budrugana Lietuva
Projekto partnerių nuotr. / Budrugana Lietuva

Jau vasario 22 dieną, penktadienį Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčios skliautuose skambės Japonijos mitai, legendos ir pasakėčios. Iš Tekančios saulės šalies atvykstanti vokalistė Ekotumi atskleis senovės Japonijos paslaptis, o rankų šešėlių teatras „Budrugana Lietuva“ atgaivins Japonijos herojus ir mitologiniams sutverimus.

Nuo miuziklų iki istorijos puoselėjimo

Atlikėja, novelistė ir vokalistė Ekotumi yra pasaulyje žinoma Japonijos mitologijos puoselėtoja. Lietuviams Ekotumi jau pažįstama – 2017-ais metais dainininkė svečiavosi festivalyje nowJapan ir klausytojus kerėjo Japonijos folk muzikos garsais bei rafinuotu artistišku pasirodymu.

Projekto partnerių nuotr./Ekotumi
Projekto partnerių nuotr./Ekotumi

Ekotumi baigė studijas Waseda universitete bei debiutavo įvairiuose miuzikluose. Ekotumi unikalios melodijos ir eilėraščiai, ypač susiję su mitologija, ir jos teatro spektakliai pavergė Japoniją ir pasaulį: tarptautiniai pasirodymai sulaukė susidomėjimo Niujorke, Paryžiuje, Londone, Dubajuje. O 2018 m. Ekotumi išleido filmą apie japonų mitologiją, kuris buvo apdovanotas „Women's Cinemakers“ filmų bienalėje Berlyne, taip dar plačiau atskleisdama Japonijos istoriją.

Seniausia Japonijos knyga, pakeitusi gyvenimą

Japonė įkvėpimo semiasi iš seniausios japonų knygos Kojiki. Tai dar VIII amžiuje imperatorės Genmei įsakymu sudaryta knyga iš mitų, ankstyvųjų legendų, dainų, dievybių aprašų, senųjų tradicijų. Kojiki tapo kertiniu momentu Ekotumi karjeroje: „Mažai kas žino, tačiau Japonijos mitologija tiek pat turtinga, kaip graikų ar skandinavų mitologijos, kurias dievinau. Knyga ir istorijų turtingumas pavergė mane, tad neišpasakytai džiaugiuosi atskleisdama šiuos turtus pasauliui.“

Projekto partnerių nuotr./Ekotumi
Projekto partnerių nuotr./Ekotumi

Kartu su Ekotumi Japonijos mitologijos garsus rankomis išrašys šešėlių teatro trupė „Budrugana Lietuva“. Teatralai įmantrios vaidybos rankomis technikos mokėsi Gruzijoje ir stebins žiūrovą muzikos bei judesio simbioze. Aktorių trupė, surinkta rašytojo, režisieriaus Vytauto V.Landsbergio Klaipėdos universitete, rankų šešėlių teatro meno dvejus metus mokėsi Gruzijoje. Rankų šešėlių teatras ypatingas savo atlikimo technika: naudojamos tik rankos, kuriomis kuriami personažai ir pasakojamos istorijos. Tai yra unikali teatro technika, kuri gyvuoja tik Gruzijos, vieninteliame pasaulyje, rankų šešėlių teatre „Budrugana Gagra“ o nuo 2017 m. gegužės 27 dienos ir Lietuvoje įkurtame profesionaliame teatre „Budrugana Lietuva“.

Projekto partnerių nuotr./ Budrugana Lietuva
Projekto partnerių nuotr./ Budrugana Lietuva

Draugiškas jauniesiems žiūrovams

Atlikėjai, ar tai koncertas, o gal spektaklis, gūžčioja pečiais: „tai bendras kūrinys, kurio galite klausyti, žiūrėti, o labiausiai kviečiame pažinti ir mėgautis“. Pasirodymas pritaikytas ir jauniesiems žiūrovams.

„Istorija – tartum šešėlis: ją matome ir suprantame, ji visada lydi mus, tačiau negalime jos apčiuopti. Todėl pakviečiau vienintelį Baltijos šalyse rankų šešėlių teatrą “Budrugana Lietuva„ bendrai programai. Džiaugiuosi, jog mano koncertas vyks Vilniui istoriškai svarbioje erdvėje – Šv.Kotrynos bažnyčioje, kurios skliautai saugo jūsų šalies istorijos šimtmečius“ – Ekotumi

Partnerio turinys
Temos: 2 Japonija Teatras

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas