Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 3d. 15:24

Jaunimo teatras nusprendė užbaigti 55-ajį sezoną

Valstybinis jaunimo teatras
„Scanpix“ nuotr. / Valstybinis jaunimo teatras

Jaunimo teatras priėmė sprendimą užbaigti 55-ąjį sezoną, pranešė teatro vadovas Audronis Liuga.

Apie tai teatro vadovas paskelbė pranešime žiniasklaidai.

„Režisierius Krystianas Lupa repetuodamas spektaklį „Austerlicas“ pagal W.G.Sebaldo romaną nupiešė piešinį būsimam jo plakatui. Piešinio eskizą atsiuntė kovo pradžioje. Jame pavaizduota ranka ir iš jos skirtingomis kryptimis kylančios rodyklės. Piešinys perteikia „Austerlico“ pasakojimą apie istorinę traumą išgyvenusio žmogaus klajones ieškant atsakymo į klausimą apie savo tapatybę per pastangas atkurti iš atminties ištrintą praeitį. Bet piešinys sufleruoja ir kitą mintį. Kur link? Kas toliau?

Šis piešinys galėtų prisidėti prie daugybės COVID-19 pandemijos apimto šiandieninio pasaulio žmonių būsenų vaizdavimo. Pasaulio valstybės ne tik iš paskutiniųjų kovoja su nematomu mirtinu priešu, bet ir ieško tolesnių raidos kelių, o eiliniai žmonės – savo ir artimųjų išgyvenimo bei ateities krypčių.

Niekas nežino, kaip pasaulis pasikeis po pandemijos. Bet įvairių prognozių ir spėlionių autoriai vieningai pripažįsta, kad jis nebebus toks, koks buvo. Ką tai reikš šiuolaikiniam menui ir atskirai scenos menui? Kokio turinio ir meninės išraiškos kūrybinės idėjos domins, jaudins žmones, norinčius susiburti po teatro stogu? Kaip visas, valstybinis ir nevalstybinis scenos meno sektorius galės bendradarbiauti siekiant ne deklaratyvaus, bet tikro profesinio solidarumo, gyvybiškai svarbaus labiausiai pažeidžiamų kūrybinių kolektyvų ir menininkų išlikimui? Tai – klausimai, tampantys netolimos ateities iššūkiais“, – rašė A.Liuga.

„Jaunimo teatras užbaigia 55-ąjį sezoną. Nekantriai lauktos „Austerlico“ premjeros gegužę ir iki birželio suplanuotų spektaklių ateinančiais mėnesiais nebus. Net jeigu šalyje paskelbtas karantinas baigtųsi anksčiau, teatras negalėtų pratęsti suplanuotos veiklos nerizikuodamas žiūrovų ir savo darbuotojų sveikata. Kartais geriau sustoti nepuoselėjant iliuzijų ir pergrupuoti jėgas, pasisemiant naujų idėjų ateities veiklai.

Jaunimo teatro nuotr./ Piešinys spektakliui „Austerlicas“
Jaunimo teatro nuotr./ Piešinys spektakliui „Austerlicas“

Tačiau tai anaiptol nereiškia, kad darbas sustos. Balandį dauguma teatro darbuotojų atostogaus arba bus dalinėse prastovose. Per tą laiką bus parengtas rudens repertuaro projektas, perkelti į vėlesnius terminus kiti teatro vykdomi kūrybiniai projektai, suformuotas 2021-ųjų metų teatro veiklos planas (nauji pastatymai) ir jo įgyvendinimui pateikta paraiška valstybės Nacionalinei programai. Atitinkamai bus parengtos rekomendacijos ir darbo užduotys įvairių sričių teatro darbuotojams jų tiesioginiam darbui nuotoliniu būdu nuo gegužės mėnesio, jeigu karantinas bus pratęstas.

Tikiuosi, kad Jaunimo teatras nuo ankstyvojo rudens galės pakviesti žiūrovus į intriguojančias ir prasmingas 56-ojo sezono kūrybines keliones“, – rašė Jaunimo teatro vadovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/