TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunųjų menininkių paroda pažindins Lietuvą su scenografija

Vilniuje studijuojanti P.Nešukaitytė gimtajame Kaune praleidžia daugiau laiko. Čia, jos iniciatyva, jau trejus metus rengiamas koncertų ciklas „Palėpės muzika“.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Viena iš parodos sumanytojų ir autorių - kaunietė Paulina Nešukaitytė, studijuojanti scenografiją. Visuomenei ji geriau žinoma kaip koncertų rengėja.
Šaltinis: 15min
0
A A

Paklausus, kas yra scenografija, daugelis tik gūžteli pečiais. Tai nieko stebėtino, kadangi šis terminas dar ganėtinai jaunas. Tačiau kilnojamoji paroda „Scenografija“ ir jos rengėjos, Vilniaus Dailės akademijos studentės, siekia supažindinti visuomenę su šia scenos meno sritimi.

Jaunosios menininkės savo kūrybinius ieškojimus – teatrinius eskizus parodos forma pristatys didžiųjų Lietuvos miestų teatrinėse erdvėse. Tačiau tai nebus stacionari ir negyva paroda, mat studentės mano, kad scenografija – tai ne tik dekoracija ir kostiumas, tai ir instaliacija, performansas, galintis apimti visas teatro erdves. Kitaip tariant – kostiumai ir dekoras gyvena savą gyvenimą. Būtent tai ir stengsis atspindėti ši paroda.

Parodos autorių nuotr./Vienas iš eksponatų
Parodos autorių nuotr./Vienas iš eksponatų

Paprastos širmos dalyvių rankose virs magiškomis dekoracijomis ar kažkuo, ką vis knietėjo padaryti, bet nebuvo kur ir kada. Pasitelkdamos tapybos, skulptūros, šviesų efektų ir kitas menines priemones, dalyvės kiekviena savaip pažiūrės į teatrinę širmą.

Paroda bus eksponuojama šiose erdvėse: Kauno valstybinio dramos teatro Didžiosios scenos foje lapkričio 26 d., Panevėžio teatre „Menas“ lapkričio 27 d., Šiaulių dramos teatre lapkričio 28 d., o paskutinysis parodos ciklo pasirodymas bus surengtas Vilniaus „Lėlės“ teatre gruodžio mėnesį.

Planuojama, kad šis renginys bus tęstinis, ilgalaikis. Ateityje žadama praplėsti projektą: į parodą įtraukti užsienio menininkus, aplankyti daugiau miestų, suorganizuoti meninę-kūrybinę jaunimo stovyklą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau