Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 23d. 16:53

Jaunųjų teatro debiutų festivalyje „Tylos!“ – aštuoni šiuolaikinio teatro spektakliai

LMTA vaidybos-pantonimos kurso studentai sako: „DEGAM“.
Asmeninio archyvo nuotr. / LMTA vaidybos-pantonimos kurso studentai sako: „DEGAM“.

Gegužės 7-12 dienomis Vilniaus Mažasis teatras (VMT) kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) sostinės publikai pristato jau ketvirtąjį teatro debiutų festivalį „Tylos!“.

„Tylos! ateina jaunieji teatro kūrėjai“, – skelbia renginio organizatoriai ir dalyviai. 2008 metais pirmą kartą įvykęs, tuometinių Rimo Tumino režisierių kurso rengtas festivalis kasmet kinta. Šiemet prie LMTA vaidybos kursų prisijungė ir Vilniaus kolegijos Menų fakulteto Pramoginio scenos meno specialybės studentai, kuriems vadovauja Mažojo teatro aktorė Eglė Gabrėnaitė. Iš viso per šešias festivalio dienas bus pristatyti aštuoni spektakliai.

Jauniausi šiemet dalyvausiantys – II kurso kino vaidybos studentai (vadovai: Viktorija Kuodytė ir Jonas Vaitkus) – atidarys visą programą su „Rusų klasikų monologais“. Aktoriai kvies ne į spektaklį, bet į jautrų pokalbį su žiūrovais, paremtą didžiųjų rusų literatūros klasikų – Fiodoro Dostojevskio, Michailo Bulgakovo, Nikolajaus Gogolio ir Levo Tolstojaus — tekstais.

Sudėtingą Fiodoro Dostojevskio medžiagą pristatys IV vaidybos kurso studentai (vadovės – Silva Krivickienė, Dalia Storyk). Romanu „Broliai Karamazovai“ paremtas spektaklis kvies žiūrovus kartu su aktoriais ir jų personažais mąstyti visuomet aktualia tikėjimo tema. Kitokio tikėjimo padarinius analizuos II magistro kurso studentai su savo vadovu ir režisieriumi Agniumi Jankevičiumi, pristatydami spektaklį „Ponas Kolpertas“. Grotesko pripildytame kūrinyje jauna kūrybinė grupė kalba apie šiuolaikinį žmogų, kuris įtiki jam siūlomu fikcijos (televizija, filmai) pasauliu ir ima jį vertinti labiau nei realųjį.

Apie lietuvišką pasaulį pasakos Eglės Gabrėnaitės vadovaujamas būsimų miuziklo artistų kursas. Ramūno Cicėno režisuotas muzikinis spektaklis „Lietuviška istorija“ naujai pažvelgs į mūsų liaudies dainas ir pasakojimus. Kaip kalbėjo pats aktorius, čia bus siekiama nusimesti tradicinius „lino, gintaro ir klumpių“ įvaizdžius. Antrasis III kurso studentų darbas „Lisistratė“, sukurtas pagal Aristofano pjesę, jau yra nemažai gastroliavęs ne tik Lietuvoje, o Baltarusijoje netgi įvertintas apdovanojimu.

Kitas LMTA aktorių kursas, kaip ir Kolegijos miuziklo artistų išsiskiriantis savo specializacija, – I metų magistrantai aktoriai – mimai (vadovas – Juozas Javaitis). Kaip sako patys studentai, nesinori, jog pantomimą visi sietų tik su įsivaizduojamą stiklą beramstančiais baltaveidžiais gatvės artistais. Kokia įvairi iš tiesų gali būti ši teatro rūšis žiūrovams pristatys Eglės Mikulionytės režisuotas žaislų veiksmo trileris „Pupi, pipa, pupi“.

Jaunųjų režisierių „Tylos!“ festivalyje prisistatymo tradiciją pratęs Tadas Montrimas su savo bendrakursiais ir spektakliu „Te ateina visi pas mane“. Režisieriaus Jono Vaitkaus vadovaujami I magistro kurso aktoriaus specialybės studentai savo debiutui pasirinko nuoširdžią ir jaudinančią istoriją apie ambicingus trisdešimtmečio krizės draskomus žmones, kai gamtos šauksmas kurti šeimą ir žūtbūtinis troškimas „prasimušti“ nejučia tampa stipresnis už norą būti laimingu.

Tokią įvairialypę šiųmetinę programą stebės ir LMTA studijuojantys būsimi teatrologai, iš kurių sudaryta komisija festivalio uždarymo šventėje apdovanos savo favoritus. Tokiu būdu šis renginys bei jo organizatoriai, be noro pristatyti jaunuosius, sieks ir nuo pat studijų metų prasidedančio kūrėjų ir kritikų dialogo, tokio svarbaus tolimesniam teatralų augimui. Taip pat kas vakarą po spektaklių visus kvies „Tylos!“ klubas, įsikursiantis VMT rūsyje esančioje kavinėje. Čia žiūrovai galės susitikti su jaunaisiais kūrėjais ir teatrologais bei laisvai diskutuoti apie šiandien besikuriantį naują ir gyvą teatrą.

Tolimesnės diskusijos galės persikelti į naują internetinį puslapį, skirtą teatro gyvenimui www.teatrometras.lt, kuris savo ruožtu turėtų tapti platforma jaunųjų teatrologų debiutams.

Festivalio programą galite rasti www.vmt.lt

Bilietų kaina – 10lt
Bilietus platina – www.bilietai.lt.

Temos: 2 Akademija Teatras
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės