Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jon Morrell kostiumai: iš „e-Carmen“ – į „Trubadūro“ gotiką

„E-Carmen“ kostiumai
Organizatorių nuotr. / „E-Carmen“ kostiumai
Šaltinis: Pranešimas spaudai
Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
0
A A

Su trenksmu praėjusi Marijaus Adomaičio (Ten Walls) „e-Carmen“ premjera nustebino ne vieną. Dalios Ibelhauptaitės suburta kūrybinė komanda sėkmingai įveikė pirmojo pasirodymo barjerus. Kitas žingsnis jubiliejiniame sezone – spalio 5-9 d. grįžtantis G.Verdi „Trubadūras“.

Kartu su Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamu Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, čia pasirodys stipriausi Vilnius City Operos balsai: Sandra Janušaitė, Kristian Benedikt, Sergėjus Poliakovas (Rusija), Jovita Vaškevičiūtė, Laimonas Pautienius, Tadas Girininkas, Viktorija Miškūnaitė ir kt. Taip pat į savo „gimtąjį“ spektaklį grįš ir „e-Carmen“ scenoje matyti išskirtiniai Jono Morrellio kostiumai.

Prestižinio D.Britanijos „Olivier“ apdovanojimo laureato darbai VCO išsiskiria kitokios formos paieškomis. Tikriausiai būtent dėl to, tamsiąja gotika ir rytų kultūra permaišyta „Trubadūro“ estetika, kiek pakoreguota, atrado savo vietą ir elektroniniame pasaulyje. Aistros, meilės, keršto kupinos operos istorijos turi vieną bendrą dėmenį – ryškią moterišką figūrą.

Ir Verdžio Azučena, ir Bizet Karmen yra romų kilmės, – jos su savimi nuolat nešasi paslaptį, o šalia – ir neaprėpiamą, gaivališką aistros užtaisą. Judviejų istorijos skirtingos, tačiau jas abi žymi prievarta, kančia ir mirtis. Ar išburtos kortomis, ar nulemtos likimo, – jų gyvenimo baigtys jaudina žiūrovus jau daugelį metų.

Tad artėjant „Trubadūro“ spektakliams, kviečiame pažvelgti į besitransformuojančius jo kostiumus, bei peržvelgti filmuotą medžiagą su pačiu J.Morrelliu.

VIDEO: "Trubadūras" - kostiumai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 15min kultūra