TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Jubiliejinį sezoną Kauno dramos teatras pradėjo pasveikindamas aktorę Milę Šablauskaitę

Teatro užkulisiai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Teatro užkulisiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį rudenį seniausias šalies teatras Nacionalinis Kauno dramos teatras pradeda 95 sezoną. Jį teatro kolektyvas pradėjo beveik penkis dešimtmečius čia dirbančios aktorės Milės Šablauskaitės trečiadienį surengtu sveikinimu 70 metų jubiliejaus proga.

Auksinio scenos kryžiaus, Fortūnos, kitus apdovanojimus pelniusiai ir daugybę vaidmenų teatre, kine, televizijoje sukūrusiai aktorei M.Šablauskaitei sveikinius atsiuntė ir Vyriausybės, Seimo vadovai.

Teatras kaip namai

M.Šablauskaitė sakė, kad Kauno dramos teatras jai visada buvo kaip namai. „Gal tai ir paprastai skamba, bet taip yra – čia jaučiuosi kaip namie“, – kalbėjo aktorė.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Milė Šablauskaitė
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Milė Šablauskaitė

Ji tvirtino, kad visada į teatrą ateinanti geros nuotaikos. „Anksčiau čia dirbusi budinčioji – ji jau amžiną atilsį – klausdavo, negi neturiu jokių rūpesčių. Niekada jų nesirengiu neštis su savimi į darbą, neateidavau surūgusiu veidu, kad ir kokie sunkūs teatrui laikai būdavoœ“, – pasakojo M.Šablauskaitė.

Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas užsiminė, kad aktorei numatytas pagrindinis vaidmuo viename iš naujo sezono spektaklių, kurį žiūrovai galės pamatyti gruodį. „Kol kas tai tebūna siurprizas“, – sakė teatro vadovas.

Naujas, bet atsigrežiantis į istoriją sezonas

Pasak E.Stanciko naujajame sezone bus trys premjeros. „Naujas sezonas bus ir istorija naujai. Rugsėjo 25-ąją Didžiosios scenos tylą nutrauks premjera – režisierius Jono Jurašo režisuojamas spektaklis „Barbora“ pagal J.Grušo dramą „Barbora Radvilaitė“. Simboliška, kad po daugiau nei 40 metų pertraukos režisierius imasi lemtingiausios jo biografijoje dramos, juk su šiuo spektakliu susijęs atsisveikinimas su Kauno dramos teatru ir Lietuva“, – pastebi E.Stancikas.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Egidijus Stancikas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Egidijus Stancikas

Nemaža dalis J.Jurašo pakviestų aktorių dar nebuvo gimę, kai scenoje gyvavo legendinis spektaklis su Rarboros Radvilaitės vaidmens atlikėja aktore Rūta Staliliūnaite ir Žygimanto Augusto personažo kūrėju Kęstučiu Geniu.

Teatre tebesaugomi legendinį spektaklį menantys reliktai: Barboros ir Žygimanto Augusto kostiumų detalės bei garsusis paveikslas  – Aušros vartų Madonos paveikslo kopija.

E.Stanciko teigimu, J.Jurašas grįžta su nauja spektaklio vizija, žiūrovai galės įvertinti, kaip režisieriui įtaką padarė šių dienų aktualijos.

Aušra Marija Sluckaitė, adaptavusi J.Grušo dramą nūdienos aktualijoms, sako, kad ši kartą nesiekiama atkurti romantiškos Barboros Radvilaitės legendos. Šis spektaklis apie aktorę, kuri, nepaisant neįveikiamų kliūčių, dega noru suvaidinti Barborą, suprasti ją kaip moterį, patekusią į meilės, ligos ir politikos žaidimų spąstus. Aktorė pati yra serganti kaip Barbora. Agonijos kamuojama ji įveikia savo negalią ir čia pat scenoje kuria Barboros Radvilaitės vaidmenį – savo viziją.

Šis spektaklis yra apie kūrybos ir žmogaus valios galią pasipriešinti likimui.

Jubiliejinį teatro gimtadienį, kuris minimas gruodžio 19 d., planuojama sutikti režisieriaus Gintaro Varno premjera. 

Atgims dar vienas spektaklis

Jubiliejinį teatro gimtadienį, kuris minimas gruodžio 19 d., planuojama sutikti režisieriaus Gintaro Varno premjera. Tai – šveicarų architekto, rašytojo ir dramaturgo Maxo Frischo pjesė „Biografija: vaidinimas“.

Sceniniam gyvenimui pasirinkta vėlyvesnė, 1984 m. autoriaus atnaujinta pjesė (pirminis variantas – 1967 m.). Įdomu, kad ši pjesė jau buvo rodoma Kauno dramos teatro scenoje 1974 m. Tuometinis režisieriaus V.Čibiro spektaklis, kuriame neužmirštamus vaidmenis kūrė aktoriai Gražina Balandytė bei Kęstutis Genys – dar viena legenda, sulaužiusi tuometines nusistovėjusias teatro normas.

Odė motinai

Spalio 4 d. rampos šviesą išvys jautri prancūzų rašytojo Romain Gary ir jo motinos istorija – inscenizacijos autorė ir režisierė Agnė Sunklodaitė. Vienas gražiausių autobiografinių rašytojo romanų „Aušros pažadas“ atgimsta jo 100-ųjų gimimo metinių auroje.

Spektaklyje bus keliami ne tik žmogaus-kūrėjo likimo klausimai: kada žmogus gimsta kaip kūrėjas, kokios aplinkybės paskatina jį ieškoti atsakymų į svarbiausius žmogaus būties klausimus, bet ir bylos apie motinos vaidmenį kūrėjo kelyje. „Tuo pačiu šis kūrinys yra odė mamai. Galbūt tik motina pajėgi nujausti sūnaus likimą,“ – sako režisierė A. Sunklodaitė.

Nepamiršti ir vaikai

Gruodžio 1-5 d. teatre svečiuosis tarptautinis Asitežo vaikų festivalis „Cool/Jėga“. Įvairiuose Lietuvos teatruose reziduojantis festivalis šiais metais atkeliaus Kauną. Jį pradės režisieriaus Artūro Areimos premjera vaikams ir jaunimui pagal prancūzų roko grupės „Dionysos“ vokalisto, rašytojo ir režisieriaus Mathiaso Malzieu romaną „Mechaninė širdis“. Ši neįprasta istorija apie berniuką su laikrodžiu vietoj širdies sudomino netgi Luco Bessono kino kompaniją, kuri 2011 m. išleido animacinį filmą. Beje, vienu iš režisierių tapo pats knygos autorius. Ambicingasis Artūras Areima žada intriguojantį vaizdą scenoje, nes vietoj įprastos dekoracijos bus pasitelkiamos modernios trimačio vaizdo kūrimo programos.

Vasario mėnesį teatrą užtvindys jau penktasis tradicinis edukacinis festivalis vaikams ir jaunimui „Nerk į teatrą“.

Vasario mėnesį teatrą užtvindys jau penktasis tradicinis edukacinis festivalis vaikams ir jaunimui „Nerk į teatrą“. Įgyvendinant vieną esminių šiuolaikinio teatro misijų edukuoti jaunąją kartą, bus rengiami užsiėmimai su teatro praktikais, rodomi jaunųjų aktorių diplominiai darbai, rengiamos kūrybinės dirbtuvės, diskusijos ir konferencijos.

Sezoną vainikuos vieno iš Europos teatro lyderių lenkų režisieriaus Krystiano Lupos režisuojama Thomaso Bernhardo „Didvyrių aikštė“. Nors šis spektaklis bus repetuojamas Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, jį Nacionalinio Kauno dramos teatro scenoje matys ir Kauno publika. Tai bendras didelės apimties dviejų nacionalinių teatrų projektas. „Didvyrių aikštės“ premjera numatoma 2015 m. kovo 27 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

Planuojama, kad sezono pabaigoje teatre darbus pradės vienas garsiausių Pabaltijo šalių jaunosios kartos režisierių Valters Silis. Kūrybinės laboratorijos principu dirbantis menininkas kartu su dramaturgu, pasitelkdamas aktorių asociacijas ir patirtį, gvildens mažai mūsų dienų teatre nagrinėjamą II Pasaulinio karo kainos temą. Kas būtų, jeigu šiandien iš bunkerio išeitų žmogus, kuris ten slėpėsi nuo karo pradžios? Projektas bus realizuotas kitą sezoną.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą