Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaunas vėl kviečia į festivalį „Lietuvos teatrų pavasaris“

Spektaklis „Varnas“
Spektaklis „Varnas“
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio 5–26 d. Kaune, Girstučio rūmuose, vyks 39-asis festivalis „Lietuvos teatrų pavasaris“. Festivalio programoje – naujausi, aktualiausi spektakliai, pateisinantys publikos lūkesčius. Tai pageidavimai žmonių, kurie kasmet ateina į festivalio spektaklius, dalyvauja apklausoje, renkant profesionalaus teatro meno kūrėjus – geriausio spektaklio režisierių ir aktorių vaidmenis.

„Šių metų „Lietuvos teatro pavasario“ festivalyje susitiks trijų kartų režisieriai, pristatantys savo menines įžvalgas iš skirtingo amžiaus perspektyvos. Nugalėti savo dabartinės patirties egocentriškumą amerikiečių rašytojas Thorton Wilder (Tortonas Vailderis) romane Teofilis Nortas rekomenduoja vienam iš savo herojų, nes viso žmogaus gyvenimo panorama pilnesnė nei atskiras gyvenimo fragmentas. Tęsiant rašytojo mintį – festivalyje „Lietuvos teatrų pavasaris“ siekiama patirčių dialogo, siejant, jungiant atskirus tikrovės fragmentus į daugiasluoksnį pasakojimą,“ – apie festivalio programą sako teatrologė Vitalija Truskauskaitė

Balandžio 5-ąją festivalį pradės Valstybinis jaunimo teatras, kuris į Kauną atveža dviejų „Auksinių scenos kryžių“ laureatės režisierės Olgos Lapinos spektaklį „Bėgikas“.

Festivalyje taip pat dalyvaus Nacionalinis Kauno dramos teatras, Anželikos Cholinos šokio teatras, OKT/Vilniaus miesto teatras, Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Valstybinis Vilniaus mažasis, Juozo Miltinio dramos teatrai, Keistuolių, Atviro rato ir Vandenyno dirbtuvių teatrai.

Programoje – gerai žinomų ir Kauno publikos mylimų režisierių spektaklius. Tai Oskaro Koršunovo „Apvalytieji“, Jono Vaitkaus „Fjorenca“, Rolando Atkočiūno „Gyvūnas (Ku kū)“, Gabrielės Tuminaitės „Bedalis ir labdarys“, Anželikos Cholinos „Otelas“. Matysime jaunųjų režisierių, apdovanotų ne vienu „Auksiniu scenos kryžiumi“, kūrybinius darbus. Tai – Ievos Stundžytės „Identify“, Ainio Storpirščio „Sielos virtuvė“.

„Girstučio“ scenoje kauniečiai turės galimybę pamatyti žymaus lenkų režisieriaus Krzysztofo Zanussi spektaklį „Hybris (Puikybė)“.

Baigiamajame vakare bus pristatytas 2016 metų festivalio laureatas – žiūrovų išrinktas geriausiu festivalio spektakliu – Aido Giniočio „Varnas“.

Tradiciškai viso festivalio programą vertins ir specialistai. Profesionali festivalio žiuri spręs pagrindinio prizo likimą, kuris bus įteiktas geriausio spektaklio režisieriui.

Festivalio renginiai šiemet kviečia ne tik į spektaklius, bet ir į kūrybinę edukaciją – patyriminės improvizacijos dirbtuvės „Aš, laikraštis ir teatras“. Girstučio rūmų foje vyks festivaliui skirta respublikinė akvarelės paroda „Monologai“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą