Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno dramos teatre – premjera pagal Vaižganto anekdotą

Gaidys iš spektaklio „Žemės ar moters“
Eglės Jasiukaitytės nuotr. / Gaidys iš spektaklio „Žemės ar moters“
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjus savaitei po Didžiosios scenos atidarymo su Antano Škėmos „Balta drobule“, spalio 19, 20 dienomis Kauno valstybinis dramos teatras ruošiasi pristatyti dar vieną spektaklį pagal lietuvių autoriaus kūrybą. Mažųjų teatro scenų sezoną pradės režisuojančio aktoriaus Tomo Erbrėderio premjera pagal Juozo Tumo-Vaižganto pjesę „Žemės ar moters“.

Vaižgantas pjesėje vaizdavo tradicinius lietuvių literatūros ir lietuviško kaimo tipažus, būtent komiškąją jų buities pusę.

„Pjesė „Žemės ar moters“ – anekdotas, kurio veiksmo centre senbernis Gaidys, neapsisprendžiantis, ko nori iš gyvenimo. Nuolatinės tinkamos nuotakos paieškos sukuria dviprasmiškas, komiškas situacijas, kuriose jaunikis tampa norų įkaitu ir pajuokos objektu”, – pasakojo spektaklio režisierius.

Lietuviškos piršlybos – vienas populiariausių ir komiškiausių lietuvių literatūroje vaizduojamų papročių. Pirmasis sėkmingai jas perkėlęs į dramaturgiją – Keturakis su komedija „Amerika pirtyje“. Pjesė „Žemės ar moters“ tematiškai yra tarsi pastarosios pjesės palikuonė, tik čia nelieka nuskriaustųjų, o vien tik pavykęs pokštas ir nesusipratėlis, gavęs tai, ko nusipelnė.

T. Erbrėderis šiuolaikiškai žvelgia į Lietuvos etnografiją ir tuo elgiasi nepopuliariai – profesionalių teatrų repertuaruose retai galima pamatyti lietuvių liaudies motyvais pastatytų spektaklių, jau nekalbant apie paties Vaižganto pjeses. Ironijos ir sveiko humoro nestokojančiame spektaklyje režisuojantis aktorius teigia kalbėsiantis apie būtinybę nuolat rinktis: „Esame išrankūs ir visko geidžiantys, tačiau nežinome, kokį pokštą yra paruošęs gyvenimas. Dažnai mums tenka mažesnė ir ne ta dalis, kurios tikimės. Žiūrovai turėtų nusiteikti lengvai pamąstyti ir iš šalies pažvelgti į parodoksalią gyvenimo situaciją. Galbūt su spektaklio herojais jie patys pabandys šmaikščiai  atsakyti į klausimą – tai žemės ar moters?”

Spektaklyje vaidina aktoriai Gintautas Bėjeris, Saulius Čiučelis, Daiva Rudokaitė, Tomas Erbrėderis, Giedrė Ramanauskaitė, Aušra Keliuotytė. Dailininkė – Audronė Paškonytė. Koncertmeisterė – Jolanta Balnytė.

Premjera – 2012 m. spalio 19, 20 d. Mažojoje scenoje

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą