Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 5d. 10:31

Kauno dramos teatre – stebuklingas Alisos pasaulis

„Alisa stebuklų šalyje“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Alisa stebuklų šalyje“

Neišsemiamos fantazijos pasaulis ir vaikiškas smalsumas net suaugusiuosius traukia vis sugrįžti į Lewiso Carrollo pasaką „Alisa stebuklų šalyje“. Naują sezoną Kauno valstybinis dramos teatras šią kelionę paruošti pakvietė žinomą lenkų režisierę Ewą Piotrowską ir jos kūrybinius bendražygius – scenografę Giedrę Brazytę bei kompozitorių Antaną Jasenką.

Netradicinis, absurdo ir fantastikos elementų prisotintas Alisos pasaulis jau seniai viliojo dažniausiai vaikams statančią režisierę E.Piotrowską. Jos objektų teatras – tai daiktų, kurie menininkų dėka scenoje tampa kuo tik užsigeidžia jų fantazija, teatras.

Šis teatro žanras ypatingai mėgstamas vaikų. Jis artimas lėlių teatrui, tačiau dar panašesnis į pačių vaikų žaidimus, kuriuose veikėjais tampa paprasti daiktai. Retas suaugęs sugebės įsivaizduoti, kad purvo sauja – tai šokoladas ar pats skaniausias pasaulyje pyragas. O vaikams tai – vieni niekai. 

Aktoriai spektaklyje ne tik vaidina, bet ir valdo lėles bei kitokius daiktus, pasakoje tampančius gyvais, kalbančiais personažais.

Alisą pakaitomis vaidins aktorės Inga Mikutavičiūtė ir Giedrė Ramanauskaitė. Skrybėliaus vaidmeniui pakviestas vilnietis aktorius Tomas Rinkūnas. Tuo tarpu vaikų jau pamėgtas pagrindinis „Kiškio pabėgėlio“ aktorius Saulius Čiučelis vaidina Karalienę ir dar du kitus personažus. Trys personažai atiteko ir Artūrui Sužiedėliui, „Kiškyje pabėgėlyje“ vaidinusiam Ožį Makedoną.

Kas: spektaklis „Alisa stebuklų šalyje“
Kur:  Kauno valstybinis dramos teatras
Kada:  spalio 8, 9 ir 15 dienomis

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos