TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno lėlių teatre – muzikinio spektaklio „Sudeginti negalima pasigailėti. Joanos Arkietės Manifestas“ premjera

Iš kairės – Vita Šiugždinienė, Eglė Perkumaitė, Eglė Tulevičiūtė, Laima Šulskutė, Natalija Katilienė.
„Meno ekspansijos“ nuotr. / Iš kairės – Vita Šiugždinienė, Eglė Perkumaitė, Eglė Tulevičiūtė, Laima Šulskutė, Natalija Katilienė.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 10 d., šeštadienį, 17 val. Kauno valstybiniame lėlių teatre įvyks „Meno ekspansijos“ organizuoto muzikinio spektaklio „Sudeginti negalima pasigailėti. Joanos Arkietės Manifestas“ premjera. Šioje sceninėje kompozicijoje panaudotos temos ir arijos iš G. Verdi operos „Giovanna d‘Arco“, taip pat G. B. Shaw dramos „Šventoji Joana“ ištraukos.

Meninės idėjos autorė ir Joanos Arkietės vaidmens atlikėja – Eglė Tulevičiūtė. Aktorė yra sukūrusi įsimintinų vaidmenų Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, vėliau privačiuose „Vaidilos“ bei „Vaidilos ainių“ teatruose, televizijoje. Taip pat parengusi ir sėkmingai atlikusi daug individualių sceninių bei poezijos programų, gastroliavusi Lietuvoje ir svetur.

Arijas iš G. Verdi operos „Giovanna d‘Arco“ spektaklyje subtiliai bei preciziškai dainuoja tarptautinių konkursų laureatė, solistė Natalija Katilienė (sopranas). Žygimanto Čmeliausko aranžuotus operos fragmentus virtuoziškai atlieka specialiai šiam projektui suburtas ryškių muzikančių ansamblis – Eglė Perkumaitė (fortepijonas), Vita Šiugždinienė (violončelė), Laima Šulskutė (fleita). Stilizuotą vizualinį sprendimą spektakliui sukūrė dailininkai Kristijonas Siparis ir Jūratė Liudvinavičienė.

Muzikinis spektaklis „Sudeginti negalima pasigailėti. Joanos Arkietės Manifestas“ – tai unikali Žanos d‘Ark istorija, šviesiai ir viltingai perteikiama įtaigaus žodžio bei užburiančios muzikos pagalba. Kas ši legendinė moteris buvo iš tiesų – prancūzų nacionalinė didvyrė, eretikė, apsišaukėlė, šventoji, o gal paprasta kaimo mergaitė? Spektaklyje herojė, per laiko prizmę žvelgdama į žmogiškąsias vertybes bei analizuodama savo asmenines patirtis, užduoda mums begalę egzistencinių klausimų, į kuriuos atsakyti nėra taip paprasta.

Spektaklis skirtas paminėti jubiliejinę Šventosios Joanos (1412 -1431) šešių šimtų metų gimimo sukaktį, ir yra tęstinio projekto „Lietuvos soroptimistės prieš prekybą žmonėmis“ programos Kaune dalis. Palydint kovo 8-ąją, ši Moterų meninė iniciatyva startuoja Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse, skatindama mylėti ir puoselėti didžiausią žmogaus vertybę – laisvę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018