Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno mažasis teatras parengė barakudų medžioklės pradžiamokslį žaliems

Visus personažus įkūnija vienas aktorius Lukas Alsys
Kauno mažojo teatro nuotr. / Visus personažus įkūnija vienas aktorius Lukas Alsys
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 13, 14 ir 21 dienomis Kauno mažajame teatre premjera – komiška drama su kriminaliniu atspalviu „Barakudų medžioklė žaliems“, kurios autorius yra gerai žinomas rašytojas, dramaturgas, režisierius Mindaugas Valiukas.

Kauno mažojo teatro premjera „Barakudų medžioklė žaliems“ – tai intertekstuali, sąmojinga ir nenuspėjama pasakos apie Raudonkepuraitę variacija su stand up elementais, intriguojanti tvirtai suveržtu, įtampos ir egzistencinės gelmės nestokojančiu siužetu.

Kauno mažojo teatro nuotr./Lukas Alsys
Kauno mažojo teatro nuotr./Lukas Alsys

Spektaklyje nerūpestingai žaidžiama kultūrinėmis aliuzijomis ir popkultūros stereotipais.

Tai spektaklis apie nesugėbėjimą būti pačiu savimi (vadinasi, kitokiu, nepatogiu), apie gyvenimo inerciją ir baimę įsiklausyti į savo sielą, apie gyvenimą pagal svetimus standartus ir scenarijus.

Pagrindinis spektaklio personažas Albinas – kitoks pasakos apie Raudonkepuraitę vilkas. Čia jis – „Vilkų“ gaujos narys, gaujos boso sūnus, bet širdyje pacifistas ir meniškos sielos jaunuolis.

Iki ausų įsimylėjęs barakudos tipo (jam atrodo – tobulą) merginą Kanelupę ir atsidūręs pasirinkimo (meilė arba pinigai) kryžkelėje Albinas žengia klaidingu keliu – nuslopina savo vidinį balsą ir renkasi nusikaltimą.

Pagrindinis spektaklio personažas Albinas – kitoks pasakos apie Raudonkepuraitę vilkas. Čia jis – „Vilkų“ gaujos narys, gaujos boso sūnus, bet širdyje pacifistas ir meniškos sielos jaunuolis.

Šiame spektaklyje beveik dešimt skirtingų personažų (pagrindinį veikėją Albiną, „Vilkų“ gaujos narius – Svajką, Houpą, Tomį; sužadėtinę Kanelupę; Raudonkepuraitės prototipą Rozamundą, jos mamą ir močiutę) kuria vienas aktorius, šmaikščiai, nedidaktiškai ir be pagraudenimų „tiriantis“ jaunuolio, tapusio sėkmingo žmogaus įvaizdžio auka, bylą.

Pasak M.Valiuko, spektaklio (anti)herojaus „jaunystės klaida“ – nebrandžios asmenybės archetipas, todėl spektaklis gali būti aktualus įvairaus amžiaus žiūrovams. Vis dėlto pagrindinis jo adresatas – vyresnis paauglys ir jaunas suaugęs.

Paties M.Valiuko kūrybinė biografija spalvinga ir įvairiažanrė: jis yra išleidęs 4 poezijos ir dramaturgijos knygas, autorinių dainų kompaktinę plokštelę „Be pavadinimo“.

Parašė scenarijų įvairius kino apdovanojimus pelniusiam trumpametražiam filmui „Pašteto brolija“. 2008 metais M.Valiukas pateko tarp pretendentų tapti geriausiu Lietuvos teatro menininku „Ausinio scenos kryžiaus“ geriausio nacionalinės dramaturgijos autoriaus nominacijoje.

Nemažai spektaklių pagal savo pjeses M.Valiukas yra režisavęs Klaipėdos vaikų ir jaunimo teatre „Aušra“, o platesnei teatrinei bendruomenei kaip dramaturgas ir režisierius jis prisistatė 2010 metais „Menų spaustuvėje“ vykusiame debiutų festivalyje „Tylos!“, kur parodė spektaklį tragikomiksą „Trintukas“. 

Spektaklio „Barakudų medžioklė žaliems“ vaidmenis kuria aktorius Lukas Alsys, talentingas jaunosios aktorių kartos atstovas. 

Kauno mažajame teatre premjera numatyta kovo 13 d. 19 val., kovo 14 ir 21 d. 18 val. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą