Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 27d. 22:54

„Keistuolių teatro“ spektaklis „Gerbiami piliečiai!” įvertintas komedijų festivalyje

Keistuolių spektaklis „Gerbiami piliečiai“ įvertintas komedijų festivalyje
Dariaus Minsevičiaus nuotr. / „Keistuolių teatro“ spektaklis „Gerbiami piliečiai“ įvertintas komedijų festivalyje

Keistuolių teatro spektaklis „Gerbiami piliečiai!” Alytuje vykusiame pirmajame komedijų festivalyje žiuri komisijos pripažintas geriausiu.

Dėl geriausios komedijos titulo lapkričio 8 – 25 dienomis festivalyje „Tegyvuoja komedija“ varžėsi dešimt Lietuvos teatrų su savo ryškiausiais pastatymais.

„Džiugu, kad pirmojo komedijų festivalio Alytuje lankytojai išgirdo šių metų Keistuolių teatro sezono pagrindinę mintį, jog tik menas gali tapti geriausiu sielos gydytoju“, – teigia vienas iš spektaklio režisierių Andrius Kaniava.

Anot režisieriaus, Keistuoliai spektaklio šūkiu pasirinko Michailo Zoščenkos, pagal kurio kūrinius ir yra sukurtas ši komedija, mintį, jog „Sielą geriausių gydyti menu. Pavyzdžiui – teatru“.

„Spektaklyje išjuokiamos didžiausios visuomenės ydos – melas, pyktis, neapykanta, sukčiavimas, smurtas, socialinė neteisybė, bukumas, girtuoklystė. Mes šį spektaklį vadiname „agitacine injekcija“, nes tikime, kad kiekvienas į save gali pažiūrėti iš šono ir atrasti savitus būdus, kaip „išravėti“ visuomenės ir savo pačių piktžaizdes.

Tai, kad spektaklis „Gerbiami piliečiai!“ pripažintas geriausiu įrodo, kad mūsų iškeltos problemos yra suprantamos žmonėms, o pateikti „gydymo“ būdai priimtini“, – teigia Andrius Kaniava.

Pagal rusų rašytojo Michailo Zoščenkos kūrinius Keistuolių teatro „Gerbiami piliečiai!“ kūrė net keturi režisieriai: Aidas Giniotis, Andrius Kaniava, Ieva Stundžytė ir Vaidotas Žitkus.

Spektaklio kūrėjai neabejoja, kad žiūrovą traukia šiame spektaklyje ir aktorių meistriškumas. „Visi spektaklyje vaidinantys aktoriai sukūrė bent po penkis kardinaliai skirtingus vaidmenis.

„Pavyzdžiui, aktorė Aldona Vilutyė iš nebylios mažvaikės transformuojasi į užkietėjusią biurokratinę žiežulą.

Netikėti pasikeitimai įtraukia žiūrovą ir priverčia jį laukti to, kas bus toliau“, – spektaklio užkulisius praskleidžia Andrius Kaniava.

Vienos dalies agitacinė injekcija „Gerbiami piliečiai!“ yra pripažįstamas geriausiu jau ne pirmą kartą. Balandžio mėnesį šis Keistuolių teatro spektaklis buvo išrinktas geriausiu ir Kaune vykusiame  festivalyje „Lietuvos teatrų pavasaris 2012“.

Keistuolių teatras kviečia nemačiusius šio spektaklio apsilankyti pas juos ir patiems įsitikinti, kad visos ydos yra „pagydomos“ teatru.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės