Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Klaipėdos lėlių teatras naująjį sezoną žada lepinti premjeromis

Rugsėjo vidury į Klaipėdos lėlių teatrą atkeliavo naujasis – dvidešimt pirmasis – teatrinis sezonas.
Klaipėdos lėlių teatro sezono atidarymas
Klaipėdos lėlių teatro sezono atidarymas / Klaipėdos lėlių teatro archyvo nuotr.

„Kuomet vasarą keičia ruduo ir spalvos išblėsta, norisi, kad lėlių teatre tiek maži, tiek dideli spalvintų dienas kartu, nes nuo spalvų priklauso nuotaika, nuo nuotaikos ir gyvenimo kokybė, – apie naująjį teatrinį sezoną mintimis dalijasi Klaipėdos lėlių teatro meno vadovė Gintarė Radvilavičiūtė. – Norisi, kad tėveliai rastų laiko savo mažiesiems ir bent trumpai kartu „pasitaškytų“ lėlių teatre. Gyvename milžinišku tempu ir pamirštame, kad visa ko pagrindas – bendravimas. Turime skirti laiko savo atžalom, nes tai mūsų ateitis.“

Teatro vadovė Skaidrė Raudytė naująjį teatrinį sezoną pasitinka šviesiomis mintimis: „Pasiruošimas naujajam teatriniam sezonui buvo labai intensyvus, o šis sezonas išskirtinis vien tuo, kad bus turtingas premjeromis. Iki Naujųjų metų žiūrovams kiekvieną mėnesį dovanosime po premjerą ir stengsimės, kad žiūrovas iš lėlių teatro galėtų spektaklį parsinešti į namus.“

Šią mintį tęsia ir režisierė Lina Beržinienė, Klaipėdos lėlių teatre pastačiusi jau antrąjį spektaklį šeimai: „Tikiuosi, kad mano spektakliai skatina žaisti. Aš viliuosi, kad mano spektakliai persikelia į namus ir į šeimą. Spektaklyje „Surask pasaką“ mes žaidėm su daiktais, kurių yra pilni namai, bet galima žaisti ir su medžiagėlėm – paklodėm, antklodėm, rankšluosčiais, skarelėm, šalikais, mamos suknelės skvernu, senu vystyklu... Tie daiktai visada po ranka ir juose yra viskas, kas reikalinga žaidžiant.“

„Tai spektaklis, apie kurį negalima sakyti „patiko-nepatiko“, – po spektaklio mintijo teatrologė, lėlininkė Salomėja Burneikaitė. – Tai gyvas reiškinys, kuris prasideda neprasidėjus spektakliui ir nesibaigia jam pasibaigus. Aš stebiu Linos darbą ir kūrybą jau 20 metų, matau jos žingsnius, jos meilę žmonėms, vaikams. Tie trapieji momentai, kurie taip atsargiai skleidžiasi jos kūryboje, yra itin vertingi. Spektaklis siūlo žaisti. Girdžiu, kaip vaikai šnekučiuojasi, kaip mamos sako: „Taigi jie namuose tai gali daryti!“ Taip, vaikus turi kažkas ugdyti. Jei tėvai neturi laiko, impulsą galima gauti čia, lėlių teatre.“

„Suaugusiam žmogui dažniausiai atrodo, kad lėlių teatras yra tik lėlės, bet spektaklis „Išdykusios spalvos“ gali būti kaip mokomoji priemonė, liudijanti, kad spektakliui sukurti nereikia ypatingų priemonių, – svarstė Audra Daujotienė, į spektaklį atėjusi drauge su anūkėmis Odre ir Tėja, po premjeros irgi neslėpusiomis teigiamų emocijų: „Spektaklis labai patiko. Patiko paukštis virš jūros, drugelis, didelis lagaminas... Žodžių visai nereikia – viską ir taip supratom...“

Teatras džiaugiasi sėkmingu startu, tačiau savo dėmesingus žiūrovus perspėja, kad šis teatrinis sezonas gyvuos be aktoriaus Simo, išvykstančio į platųjį pasaulį tobulintis, tad rugsėjo 22-osios dienos spektaklis „Suraskim pasaką“ bus rodomas paskutinį kartą šį sezoną. Sykiu nuramina, kad labai rimtų motyvų apsilankyti Klaipėdos lėlių teatre esama ir daugiau: meninė-edukacinė „Karakumų asilėlio mokyklėlė“, Karolinos Jurkštaitės ir Gintarės Radvilavičiūtės premjeros, nuotaikingas Kalėdų senelio namelio lankymas, VII tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Karakumų asilėlis‘ 2013“, nauji veidai teatro scenoje (Karakumų asilėlio alter ego šiemet taps Karolina Jurkštaitė, spektaklyje „Labas, mažyli“ vaidins aktorė Justina Jukonytė), originalūs ieškojimai, intriguojančios temos ir siurprizai, apie kuriuos (kad liktų intriga) dar nutylima...

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius