Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Klaipėdos teatralams bus įteiktos „Mūzos“ nominacijos

Artėjanti Tarptautinė teatro diena teatralams ir vėl žada ypatingo dėmesio ir reikšmingų įvertinimų. Be valstybinių, savivaldybių teatro apdovanojimų, jau aštuonerius metus sėkmingai gyvuoja privati iniciatyva – Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ įsteigtos nominacijos „Mūza“.
Klaipėdos dramos teatro aktoriams bus išdalintos „Mūzos“, sukurtos Klaudijaus Pūdymo
Klaipėdos dramos teatro aktoriams bus išdalintos „Mūzos“, sukurtos Klaudijaus Pūdymo / Bedrovės nuotr.

Kovo 24 d., penktadienį, Klaipėdos dramos teatre bus įteiktos dar dvi „Mūzų“ statulėlės šio teatro kūrėjams.

Nominacijas sudaro ne tik statulėlės, kurias sukūrė žinomas uostamiesčio skulptorius Klaudijus Pūdymas, atkartojęs savo paties skulptūrų „Mūzos“, nuo 1990 metų puošiančių Klaipėdos dramos teatro fojė, fragmentą, bet ir 1000 eurų piniginis paskatinimas.

Šiuos apdovanojimus kompanija „Bega“ įsteigė 2016 m., kai pasirašė ilgalaikę mecenavimo sutartį su Klaipėdos dramos teatru. Pagal ją, be jau minėtų „Mūzų“ nominacijų teikimo, „Bega“ kasmet skiria finansinę paramą teatro kūrybinei veiklai.

Spektaklio „Varovai“ premjera / Kemel Photography nuotr.
Spektaklio „Varovai“ premjera / Kemel Photography nuotr.

Per šį laiką iš viso jau išdalinta dvylika „Mūzų“ statulėlių, nominacijos laureatais yra tapę aktoriai Regina Šaltenytė, Renata Idzelytė, Nijolė Sabulytė, Jonas Baranauskas, Igoris Reklaitis, Linas Lukošius, Rimantas Pelakauskas, Toma Gailiutė, Vaidas Jočys, Regina Arbačiauskaitė, o taip pat šviesaus atminimo režisierius, ilgametis Klaipėdos dramos teatro meno vadovas Povilas Gaidys bei dabartinis Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys.

„Stengiamės ir patys prisidėti, ir kitus paskatinti, kad Klaipėdoje nuolat vyktų turiningas kultūrinis, meninis, socialinis gyvenimas, miestas gražėtų, jame gausėtų traukos objektų. Klaipėdos dramos teatras, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, kiti kultūros židiniai yra to gyvenimo varikliai ir kūrėjai. Todėl ir prisidedame prie to, kad menininkai galėtų kurti, statyti spektaklius, kviestis įdomius režisierius, ryškius aktorius ir taip džiuginti klaipėdiečius bei pritraukti miesto svečių.

Spektaklio „Varovai“ premjera / Kemel Photography nuotr.
Spektaklio „Varovai“ premjera / Kemel Photography nuotr.

Kita vertus, pasirašydami mecenavimo sutartį su Klaipėdos dramos teatru, pajutome, kad būtina ne tik plėsti teatro galimybes, bet ir skatinti jo kūrėjus, padėkoti už jų atsidavimą profesijai ir publikai. Būtent taip ir gimė mintis įsteigti "Mūzos" apdovanojimus“, - sako kompanijos „Bega“ valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis.

„Mūzų“ įteikimo ceremonija, kurioje ir paaiškės šių metų nominacijos laureatai, vyks kovo 24 d., penktadienį, 18.30 val., didžiojoje Klaipėdos dramos teatro salėje, prieš spektaklį „Varovai“ (rež. Elmārs Seņkovs).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius