Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 03 04, 23:00

Kovo 11-ąją – „Beauštanti“

Visai tautai reikšmingų švenčių metu Naujajame teatre tradiciškai rodomas režisierės Svetlanos Šulc spektaklis „Beauštanti“. Spektaklyje skamba ne tik Maironio kūryba, bet ir tradicinės lietuviškos dainos, kanklių muzika.
Kovo 11-ąją – „Beauštanti“.
Kovo 11-ąją – „Beauštanti“. / Organizatorių nuotr.
Temos: 2 Maironis Spektaklis

Kovo 11-ąją Naujasis teatras ir vėl kviečia visus pasinerti į lietuviškos kultūros kupiną spektaklį. Pasirodymui pasirinkta kamerinė salė, suteikianti galimybę žiūrovams lengviau pajusti spektaklio kuriamą atmosferą.

100-ųjų Maironio gimimo metinių minėjime poetas V.Mykolaitis-Putinas sakė: „Mes žinome daug didesnių poetų už Maironį, tačiau Maironis mums kažkas daugiau negu jie. Ne savo raštų gausumu, ne tematikos svarumu, ne poetiniu artizmu, o lietuviško žodžio galia ir poveikiu mūsų sąmonei, – žodžio, padėjusio mums rasti save, apsispręsti ir visą amžių pasilikti su savo kraštu, su savo tauta“.

„Beauštanti“ kovo 11 dienai pasirinkta dėl poeto reikšmės mūsų kultūrai. Maironio kūryba artima ir atpažįstama kone kiekvienam lietuviui. „Maironis buvo tikras vyras, neabejingas moterų grožiui ir ne vieną iš jų įsimylėjęs. [...] bet pareigos jausmas, ištikimybė duotai priesaikai [...] neleido jam peržengti tam tikrų ribų“ – teigė E.Žmuida. Spektaklyje „Beauštanti“ taip pat vedama paralelė tarp meilės moteriai ir meilės Tėvynei.

Teatro, muzikos bei poezijos apjungimas padeda pasiekti tuos žmones, kurie įprastai nebeatsiverčia knygos. Šių dienų visuomenė darosi vis reiklesnė, turinti nemažus lūkesčius, todėl pasirinkta netradicinė poezijos pateikimo forma.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą