TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kovo 8-ąją – gyvuliška moters dilema spektaklyje „Baltoji stirna“

Akimirka iš spektaklio „Baltoji sirna“
D.Matvejevo nuotr. / Akimirka iš spektaklio „Baltoji sirna“
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 8 dieną Menų spaustuvėje Vilniuje „Trupė liūdi“ paskutinį kartą rodys muzikinę veiksmo dramą su kanopomis „Baltoji stirna“. Pagal Jameso Thurberio pasaką pastatytas spektaklis švelniai paliečia gyvulišką moters dilemą. Netikėtai karališkajame vyrų pasaulyje pasirodęs padaras užduoda mįslę – kas slypi jo viduje: moteris ar gyvulys. O perfrazuoti pjesės žodžiai tyliai klausia – kur rasti moterį, kuri, meilei ją apvylus tris kartus, nevirs gyvuliu?

Spektaklio siužetas prasideda karaliaus Paraliaus ir jo sūnų, kuriuos įkūnija gerai pažįstami jaunosios kartos aktoriai Šarūnas Banevičius, Dominykas Vaitiekūnas, Mantas Stonkus ir Tomas Stirna, namuose. Į monotonijos persmelktą kasdienybę karalaitės pavidalu netikėtai įsiveržia Baltoji Stirna. Ji kardinaliai keičia visų gyvenimus, įnešdama šviežumo ir gaivos į apipelijusią kasdienybę. Spektaklio pamatas statomas ne ant tradicinių pasakos motyvų, bet ant lengvo detektyvo – kas ji iš tiesų: karalaitė ar stirna?

„Spektaklio centre yra paslaptinga moteris, kurios esmės negali perprasti nė vienas iš spektaklio veikėjų. Juk tai yra labai dažna situacija ir realiame gyvenime“, – teigia spektaklio „Baltoji stirna“ režisierius Vaidas Kublinskas.

Tačiau spektaklio mįslė glūdi ne vien siužetiniuose vingiuose. Vienuolikos „Trupės liūdi“ aktorių komanda žavi tiksliu ansambliškumu. Su minimaliomis priemonėmis jie išradingai kuria švelnią vaikiškų spektaklių parodiją, skirtą tiek suaugusiems, tiek jaunimui.

„Ši meilės ir nuotykių paieškų tema yra labai sena ir taip dažnai eksploatuota, kad joje yra atsiradę daugybė klišių ir stereotipų. Todėl visai ne pro šalį yra apvalyti ją, pasijuokiant iš kai kurių aspektų. Būtent pasakos parodija tą leidžia padaryti švelniai, nesumenkinant pačios temos“, – apie pasirinktą pjesės pateikimo formą kalba režisierius V.Kublinskas.

Pasakos „Baltoji stirna“ autorius J.Thurberis yra pasakęs, jog „jei menininkas negali atsiminti, ką reiškė būti vaiku, jis tik pusiau susiformavęs kaip menininkas ir kaip žmogus“. „Trupė liūdi“ priima tokias žaidimo taisykles ir lengvai įtraukia į spalvingą bei muzikalų spektaklį, pagardintą improvizacijų ir sveiko humoro doze.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018