Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 06 09, 10:46

Kviečia studijuoti teatro meno raišką ir vaidybą rusų, anglų, baltarusių kalbomis

Lietuvos rusų dramos teatras (LRDT) kviečia abiturientus į Teatro meno raiškos ir vaidybos studijų programą Europos humanitariniame universitete (EHU). Tai yra vienintelė Lietuvoje vaidybos programa, skleidžianti lietuviško teatro tradiciją į artimąjį̨ užsienį̨, rengianti specialistus ne tik Baltarusijos, bet ir kitų šalių teatrams.
Vladimiras Gurfinkelis
Vladimiras Gurfinkelis / D.Matvejevo nuotr.

Svarbus programos išskirtinumas – Lietuvoje nauja aktorinio bei režisūrinio meistriškumo, dramaturgijos studijų̨ ir sustiprintų bendrųjų̨ humanitarinių mokslų integracija. Šioje programoje daug dėmesio skiriama meniniam tyrimui, scenos judesio, kalbos ir klausos praktikoms, naujam technikos ir inovacijų turiniui bei formoms. Programa vertinga ir kaip platforma, galinti atskleisti ir ieškoti novatoriškų̨ įžvalgų, vertinant, stiprinant visuomenės ir teatro meno santykį, siekiant žmogiškųjų vertybių ir kolektyvinių nuomonių dermės.

„Šių dienų pasaulyje vaizduotė ir kūrybiškumas tampa neatsiejama gyvenimo, darbo ir karjeros dalimi. Teatras tai ir siūlo, ugdydamas jausmingumą bei empatiją. Mūsų tikslas – parengti pasitikinčius savo kūrybos galiomis, kritiškai mąstančius, meno procesus suprantančius, gebančius improvizuoti, savo autentiškas patirtis perkelti į teatro sceną kūrėjus“, – teigia EHU rektorius profesorius Sergejus Ignatovas.

Universiteto rektorius įsitikinęs, kad teatro meno studijos kuria laisvą ir nepriklausomą žmogų, ir neabejoja, kad baigusieji Teatro meno raiškos ir vaidybos studijas ne tik gerai įsitvirtins nuolat kintančiame kultūriniame ir socialiniame gyvenime, bet ir sugebės studijų patirtį pritaikyti savo karjeroje.

Nuo šių metų startuosiančią Teatro meno raiškos ir vaidybos studijų programą kartu su universiteto dėstytojais rengė ir Lietuvos rusų dramos teatro vadovė, dėstytoja Olga Polevikova. Ji įsitikinusi, kad pasikeitusi gyvenimo realybė reikalauja ir visiškai naujo, daug liberalesnio požiūrio į studijas. „Liberalumas, kurį matau Europos humanitariniame universitete, įkvepia“, – sako viena iš programos rengėjų. Ji džiaugiasi, kad EHU diplomantai neabejotinai papildys ir LRDT aktorių gretas.

Programos studentams vadovaus stiprūs kuratoriai, kurso vadovai, pasirengę auginti ir formuoti asmenybes, o studijas bei paskaitas sieti su šiuolaikinio teatro poreikiais. „Universiteto filosofija laikosi modernios krypties – žinias įžeminti, paversti produktu, suteikti joms fizinę išraišką. Norime, kad studijos sujungtų teoriją ir praktiką, o mūsų studentai universitetą baigtų paragavę visų šalia aktorystės esančių profesijų – ir dramaturgo, ir režisieriaus“, – sako O.Polevikova.

„Neabejoju, kad patekę į mūsų kursą jauni žmonės taps kitokiais žmonėmis, asmenybėmis. Mes rengsime kūrėjus, kurie kitaip matys pasaulį, jaus meno, etikos, estetikos ir moralės įstatymus. Kuriems atsivers kitas, daug geresnis, daug įdomesnis gyvenimas, nei jį gyvena kiti“, – sako vienas iš naujosios programos dėstytojų – LRDT vyriausiasis režisierius, teatro pedagogas Vladimiras Gurfinkelis.

Naujoje universiteto studijų programoje bus dėstoma rusų ir anglų kalbomis, paskaitų taip pat bus galima klausytis baltarusių kalba.

Profesorius V.Gurfinkelis rengia nuotolines konsultacijas ir susitikimus su norinčiais studijuoti pagal šią programą. Konsultacijos vyks birželio 15, 22 ir 29 d. 16 val. Registracija vyksta čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą