Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 3d. 15:15

Lietuvos nacionalinio dramos teatro premjeroje „Chaosas“ – kitoks žvilgsnis į šiuolaikinių moterų kovą už būvį

Aktorė Dalia Michelevičiūtė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Aktorė Dalia Michelevičiūtė

Spalio 7-ąją Lietuvos nacionalinis dramos teatras kvies į antrąją naujo sezono premjerą. Intelektualioje suomių dramaturgo ir režisieriaus Mikos Millyaho pjesėje „Chaosas“, režisuojamoje Yanos Ross, bus pasakojama apie šiuolaikinių, nuolat skubančių žmonių kovą su savais demonais.

„Tai žmogaus kelias, kiek žmogus turi praeiti sukrėtimų, perlipti per užplūdusias nesėkmes, kad būtų visiškai išmuštas iš vėžių ir suprastų, kam jis reikalingas, kodėl jis čia, ir po poros minučių tai pamirštų“, – pasakojo režisierė Yana Ross, pristatydama naująjį spektaklį. Pasak režisierės, spektaklis – tai žvilgsnis į mus pačius, šmaikštus ir ironiškas, tačiau nepraradęs ryšio su šiandienos aktualijomis ir skauduliais. „Streso kupinas darbas, įsisenėjusios savęs paieškos, „užknisanti“ buitis – tokie nuolatiniai dirgikliai „Chaose“ ir kuria pagrindinių veikėjų jausmų ir pareigų chaosą ir iš jo gimstantį elementariausią smurtą“, – pasakoja Y.Ross.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Režisierė Yana Ross
Režisierė Yana Ross

Spektaklio centre – trys stiprios ir veiklios moterys. Kiekviena jų yra kamuojama skirtingų problemų, kiekviena jų skirtingai psichologiškai palūžusi, tai slepianti ir nuo to pavargusi. Pagrindinius vaidmenis „Chaose“ kuriančios Dalia Michelevičiūtė, Rimantė Valiukaitė ir Toma Vaškevičiūtė atskleidė, jog vaidmenis jos stengiasi kurti labai žmogiškus, tikrus ir netgi šiek tiek panašius į jas pačias.

Spektaklio centre – trys stiprios ir veiklios moterys. Kiekviena jų yra kamuojama skirtingų problemų, kiekviena jų skirtingai psichologiškai palūžusi, tai slepianti ir nuo to pavargusi.

„Mūsų moterys – pažeidžiamos, iš kūno ir kraujo, ieško kertinio akmenuko, ant kurio stato savo gyvenimą. Tai šeima, darbas. Kai kažkas išjudina tuos stulpus, tuomet prasideda toji griūtis ir byrėjimas“, – žurnalistams sakė D.Michelevičiūtė.

Pasak R.Valiukaitės, jos vaidinama Julija yra impozantiška ir intelektuali, tačiau iš tiesų be galo vieniša ir nelaiminga, pasinėrusi į kovą už globalius dalykus, ieškanti meilės, tačiau iki 40-ies metų jos taip ir nesuradusi. „Komiškiausi yra Julijos santykiai su vyrais – tačiau visa istorija atsiskleis spektaklyje“, – intrigavo aktorė. Anot T.Vaškevičiūtės, jos herojė, nors dar jaunutė, tačiau yra jau pavargusi nuo anksti užgriuvusios atsakomybės, suaugusiosios gyvenimo, ieškanti laimės ir džiaugsmo akimirkų.

Apie tai, kokius klausimus kelia spektaklis, pasakojo vienas iš spektaklyje vaidinančių vyrų, aktorius Algirdas Gradauskas. „Žiūrovas turėtų pats apsvarstyti, ar jis užsiima tuo, ko iš tiesų nori, ar jis yra laimingas. Mes norėtume, kad žiūrovas pamąstytų apie save ir ar jį tenkina tai, kaip jis gyvena, kad spektaklyje atpažintų save“, – teigė A.Gradauskas.

Spektaklio vaizdo projekcijas, pasak režisierės, atliekančias septintojo aktoriaus vaidmenį,  kūrė Eglė Eigirdaitė, scenografiją – Marijus Jacovskis, kostiumus – Jolanta Rimkutė, muziką – Antanas Jasenka.

Spektaklyje vaidina Dalia Michelevičiūtė, Rimantė Valiukaitė, Toma Vaškevičiūtė, Jolanta Dapkūnaitė, Algirdas Gradauskas ir Džiugas Siaurusaitis.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Ia kairės: Eglė Eigirdaitė, Toma Vaakevičiūtė ir Rimantė Valiukaitė 1
Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Iš kairės: Eglė Eigirdaitė, Toma Vaškevičiūtė ir Rimantė Valiukaitė 1

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės