15min be reklamos
2018 01 08, 14:32

Lietuvos scenografo Adomo Jacovskio jubiliejus

2018 m. sausio 14 d.  Lietuvos scenografui, tapytojui, vienam žymiausių Lietuvos teatro dailininkų Adomui Jacovskiui sukanka 70 metų.
Adomas Jacovskis
Adomas Jacovskis / D.Matvejevo nuotr.

Dailininkas, scenografas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas sukūrė scenografiją legendiniams spektakliams, įėjusiems į Lietuvos teatro aukso fondą: V.Jelisejevos „Kvadratas“ (rež. E.Nekrošius), V.Korostyliovo „Pirosmani, Pirosmani...“ (rež. E.Nekrošius), Č. Aitmatovo „Ilga kaip šimtmečiai diena“ (rež. E. Nekrošius), G.Kanovičiaus „Nusišypsok mums, Viešpatie“ (rež. R.Tuminas), Sofoklio „Edipas karalius“ (rež. R.Tuminas), D.Verdžio „Makbetas“ (rež. Miroslav Fisher) ir daugelis kitų.

Iš viso Adomas Jacovskis sukūrė scenografiją beveik šimtui dramos, operos ir baleto spektaklių Lietuvoje ir užsienyje. Jis yra pelnęs daugybę prestižinių premijų ir apdovanojimų Lietuvoje ir pasaulyje.

Su Vilniaus mažuoju teatru A. Jacovskis bendradarbiauja nuo 1994m., kuomet kartu su režisieriumi Rimu Tuminu ir kompozitoriumi Faustu Latėnu sukūrė legenda tapusį spektaklį „Nusišypsok mums, Viešpatie“. Šis trijų kūrėjų tandemas kartu dirba įvairiuose pasaulio teatruose iki šiol. Šiuo metu Vilniaus mažojo teatro repertuare – net šeši spektakliai, kuriems scenografiją kūrė Adomas Jacovskis: N. Gogolio „Revizorius“, S. Beketo „Belaukiant Godo“, A. Čechovo „Trys seserys“, M. Lermontovo „Maskaradas“, T.Bernhardo „Minetis“, M. Ivaškevičiaus „Mistras“.

Adomas Jacovskis – vienas iš žinomos dailininkų dinastijos atstovų, kuriai priklauso net penki menininkai: sūnus Marijus Jacovskis, brolis Jokūbas Jacovskis, sesuo Aleksandra Jacovskytė ir jos dukra Marija Jure.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Adomas Jacovskis yra ne tik vienas garsiausių teatro scenografų, bet ir vienas ryškiausių menininkų, garsinančių Lietuvos vardą už jos ribų.

Pranešimas spaudai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Agnė Šataitė – apie teatro skandalus, „Dviračio žinių“ parodijas ir ugningą dukros charakterį Interviu
Agnė Šataitė – apie teatro skandalus, „Dviračio žinių“ parodijas ir ugningą dukros charakterį
Dramaturgė Dovilė Zavedskaitė: „Teatre sunkias temas nagrinėti saugu“
Interviu / Dramaturgė Dovilė Zavedskaitė: „Teatre sunkias temas nagrinėti saugu“
Premjeros „Tinder Dates“ dramaturgė G.Labanauskaitė: „Vienatvė taip pat gali būti apdovanojanti“
Interviu / Premjeros „Tinder Dates“ dramaturgė G.Labanauskaitė: „Vienatvė taip pat gali būti apdovanojanti“
Spektaklio „Ein Elefant“ režisierius T.Montrimas: „Grįžę namo po spektaklio, tiesiog apkabinkite savo vaikus“
Interviu / Spektaklio „Ein Elefant“ režisierius T.Montrimas: „Grįžę namo po spektaklio, tiesiog apkabinkite savo vaikus“
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija