Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 25d. 14:23

„Mažutis dinamitas“ iškeliauja į Vilnių

Kauno valstybiniame dramos teatre pastatytame spektaklyje vaidina G.Varno mokiniai, „Utopia“ teatro aktoriai Elzė Gudavičiūtė, Vainius Sodeika ir Dovydas Stončius.
KVDT nuotr. / Kauno valstybiniame dramos teatre pastatytame spektaklyje vaidina G.Varno mokiniai, „Utopia“ teatro aktoriai Elzė Gudavičiūtė, Vainius Sodeika ir Dovydas Stončius.

Ar kada nors bandėte paleisti sumuštinį nuo dangoraižio ir stebėti, kaip jis krenta? Būtent krentančio sumuštinio greičiu ir sukasi Gintaro Varno režisuotas britų dramaturgės Abi Morgan „Mažutis dinamitas“ („Tiny Dynamite“). Kauno valstybiniame dramos teatre pastatytame spektaklyje vaidina G.Varno mokiniai, „Utopia“ teatro aktoriai Elzė Gudavičiūtė, Vainius Sodeika ir Dovydas Stončius.

„Mažutis dinamitas“ kupinas tokių pat absurdiškų atsitiktinumų ir galimybių, kaip ir toji, kad jūsų išmestas sumuštinis užmuš gatve einantį niekuo nekaltą žmogelį. Tai savotiškos meilės istorija, tokia pat trapi kaip ir patys jos veikėjai. Įskaudinti, kiek pasiklydę jaunuoliai ir jų poelgiai sprogdina kiekvieną sceną; ir lyg domino žaidime – visa tyliai, bet chaotiškai griūva... Šioje istorijoje ir veikėjų dialoge nėra nieko nereikalinga. Žaibo trenksmas, pietūs su paštininku ar moteris, iš dangaus nukrentanti į laivą su miltais – viskas patenka į dinamitu pabarstytą tragiškai komišką sūkurį, kuris anksčiau ar vėliau įtraukia ir žiūrovą...

Britų teatro kritikas Aleksas Sierzas žurnale „The Stage“ apie „Mažutį dinamitą“ rašo: „Abi Morgan, tikra užuominos meistrė, savo pjesėje tobulai atskleidžia rizikos, pasikartojimo bei vis sugrįžtančios vienatvės temas“. Kinematografišką scenų kaitą G. Varnas ir scenografas Gintaras Makarevičius įgyvendina panaudodami video projekcijas ir jų atspindžius, o garsinę atmosferą išradingais niuansais bei efektais sukūrė kompozitorius Giedrius Puskunigis. Personažus aprengė debiutuojantis dailininkas Nojus Petrauskas.

„Pjesėje nėra nieko, dėl ko mūsų publika eina iš proto: nėra žvaigždžių (taip Lietuvoje vadinami TV ekrane pastoviai ar dažnai mirguliuojantys veidai), nėra muilo operų intrigos ir aistrų, nėra komedijos. Spektaklis skirtas tiems, kam iš tiesų įdomi šiuolaikinio žmogaus būtis“, – sako režisierius.

Spektaklio „Mažutis dinamitas“ premjera Vilniujee, Menų spaustuvėje, įvyks birželio 5 d., 19 val.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos