TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Menų spaustuvėje – trash komedija „A. – visai kita“

Spektaklio „A. – visai kita“ akimirka
Organizatorių nuotr. / Spektaklio „A. – visai kita“ akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniečiai ir sostinės svečiai vasario 2 d. 19 val. vėl turės galimybę pamatyti Agniaus Jankevičiaus režisuotą ypatingo emocinio krūvio, paradoksalų spektaklį „A. – visai kita“.

Spektaklis, pastatytas Keistuolių teatre, šį sezoną persikėlė gyventi po Menų spaustuvės stogu ir sėkmingai prigijo kitų šiuolaikinio scenos meno kūrinių draugijoje.

Jaunų vokiečių dramaturgų A. Sauterio ir B. Studlaro pjesė „A. – visai kita“ buvo parašyta 2000 metais. Tais pačiais metais ji laimėjo garbingą Vokietijos literatūrinį apdovanojimą „Kleist Prize“ už geriausią jaunųjų autorių dramaturgiją. Pjesės stiprybė ta, kad nors joje sprendžiamos pačios rimčiausios žmogiškos problemos (kraupi artimo žmogaus mirtis ir artimųjų bandymas su tuo susitaikyti bei tęsti gyvenimą), vis dėlto ji be galo linksma, netgi šelmiška.

Lietuviškosios „A. – visai kita“ kūrėjai, kaip ir patys pjesės autoriai, linkę šią pjesę įvardyti „radikaliąja, arba trash komedija“. Kaip teigia spektaklio režisierius A. Jankevičius: „šis spektaklis – tai trileris apie kažkur pradingusią laimę“. Tai psichologiškai paradoksalių komiškų scenų virtinė, nenuspėjamai keičianti istorijos aplinkybes. Drąsus jaunosios kartos režisierius A. Jankevičius kviečia žiūrovus įsitraukti į žaidimą, kurio metu visi karštligiškai ieško atsakymų į klausimus, kas yra gyvenimas, mirtis, tapatybė, prasmė ir, žinoma, didžioji meilė. Vos prasidėjęs, spektaklis netrunka pasileisti tokiu greičiu, kad tai, kas iš pradžių galėjo atrodyti lyg savotiškos mišios, galiausiai virsta žaismingų etiudų virtine.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą