Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Menų spaustuvėje Vilniuje – Kauno kamerinio teatro spektaklis „Diena ir naktis“

Spektaklis „Diena ir naktis“
Organizatorių nuotr. / Spektaklis „Diena ir naktis“
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 15 ir 20 d. 19 val. Vilniuje Menų spaustuvėje bus rodomas Kauno kamerinio teatro spektaklis „Diena ir naktis“ pagal Daivos Čepauskaitės pjesę „Duobė“.

Tai pasakojimas apie vieną skaudžiausių Lietuvos istorijos puslapių – žydų likimą mūsų šalyje Antrojo pasaulinio karo metu ir bandymas atvirai pažvelgti į jį šių dienų žmogaus akimis. Atrodo, kad įvykiai, atsitikę prieš septynis dešimtmečius, jau galėtų ramiai gulėti archyvų saugyklose ir tapti tik istorikų darbo lauku. Tačiau dar ir šiandien bet kokia diskusija lietuvių ir žydų santykių tema kelia daugybę prieštaringų emocijų ir sukasi tarsi užburtame kaltinimų ir teisinimųsi rate. Dažnai išgirdę apie mums primenamą kito tragediją, mes priešpastatome savąją, kaip ne mažiau baisią, ir vieną mirtį bandome pridengti kita mirtimi, sava, artimesne, svarbesne, užuot pažvelgę į mirtį kaip į bendrą netektį. Kauno kamerinio teatro spektaklis mėgina tęsti dviejų tautų dialogą meno kalba, sąžiningai ir drąsiai apnuogindamas praeities nuoskaudas, ir pasakoja istoriją apie žydės ir lietuvio meilę. Ir šiame pasakojime nerasime atsakymų į istorines dilemas. Pasakojama ne tam, kad dar kartą visi pasijustume kalti, bet tam, kad tie kaltieji būtų paskutiniai kaltieji, ir mes nekartotume jų klystkelių.

Organizatorių nuotr./Spektaklis Diena ir naktis
Organizatorių nuotr./Spektaklis „Diena ir naktis“

Šiame pasakojime panaudoti ir 1941–1945 metų archyviniai dokumentai, ir liudininkų prisiminimai, ir šiuolaikiniai komentarai internete, ir žydiški anekdotai. Pjesės personažai neturi konkrečių prototipų. Jų meilės istorija išgalvota. Mūsų visų istorija – ne. Kaip ir skausmas.

Už šią pjesę dramaturgei  Daivai Čepauskaitei atiteko 2011-ųjų Tolerancijos žmogaus titulas.

Spektaklio režisierius Stanislovas Rubinovas, muziką kūrė Faustas Latėnas, dailininkas Sergėjus Bocullo, vaidina aktoriai Simona Bladženauskaitė, Vytautas Gasiliūnas, Aleksandras Rubinovas, Gintautas Bejeris, Alma Masiulionytė, Daiva Škelevaitė, Violeta Steponkutė, Asta Steponavičiūtė, Edita Niciūtė, Edvinas Vadoklis. 

Bilietai parduodami bilietai.lt prekybos vietose,  taip pat valanda prieš spektaklį Menų spaustuvėje.
Informacija telefonu 37 228226, 8 612 62226.

Siūlome pažiūrėti ištraukas iš spektaklio „Diena ir naktis“:

VIDEO: Diena ir naktis.avi

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą