Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 7d. 14:42

Naujiena Lietuvoje – teatro nuolaidų kortelė daugiavaikėms šeimoms

Lietuvos nacionalinis dramos teatras
D.Matvejevo nuotr. / Lietuvos nacionalinis dramos teatras

77-ąjį sezoną Lietuvos nacionalinis dramos teatras pažymėjo šūkiu „Treniruok ir sielą“, kviesdamas rūpintis ne tik fizine sveikata, bet ir vidiniu pasauliu. Metaforiškai skatindamas treniruoti sielas LNDT siekia sudaryti tam sąlygas ir pristato kelias naujoves žiūrovams. Viena iš jų – Didelės šeimos kortelė, skirta šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų.

Tai pirmoji kortelė Lietuvoje, suteikianti lengvatą daugiavaikėms šeimoms, nepriskiriamoms prie socialiai remtinų šeimų.

Teatras nori atkreipti dėmesį į daugiavaikes šeimas

„Lietuvos nacionaliniame dramos teatre nuolat taikome nuolaidas pažeidžiamoms socialinėms grupėms – senjorams, neįgaliesiems, studentams ir moksleiviams. Tačiau puikiai suprantame, kad teatras yra sunkiau prieinamas ir daugiau žmonių – pavyzdžiui, daugiavaikėms šeimoms.

Užsienyje jau seniai galioja įvairaus pobūdžio lengvatos tokioms šeimoms, o Lietuvoje specialių pasiūlymų beveik nepasitaiko.

Šia iniciatyva norime atkreipti visuomenės ir valdžios dėmesį, kad daugiavaikėms šeimoms reikalingas didesnis dėmesys, reikia galvoti apie valstybės ateitį, būsimas kartas, ne tik apie šiandien. Tikimės, kad prie mūsų iniciatyvos prisijungs ir kitos organizacijos bei įmonės, pasiūlysiančios nuolaidas daugiavaikėms šeimoms“, – sako LNDT generalinis direktorius Martynas Budraitis.

LNDT Didelės šeimos kortelė bus išduodama visoms šeimoms, auginančioms tris ir daugiau nepilnamečių vaikų, taip pat juridiniams asmenims, globojantiems vaikus – šeimynoms, o, jei išreikš poreikį, kortelę galės gauti ir vaikų globos namai ar kitos globos organizacijos. Su ja bus galima įsigyti iki 30 bilietų per vieną teatro sezoną su 50 proc. nuolaida.

Didelės šeimos kortelė išduodama nemokamai, pateikus reikiamus dokumentus: laisvos formos prašymą ir daugiavaikės šeimos statusą arba juridinį šeimynos (arba Vaikų globos namų) statusą patvirtinantį dokumentą. Bilietus su Didelės šeimos kortelės nuolaida bus galima įsigyti tik LNDT kasoje (Gedimino pr. 4).

Prašymus dėl kortelės galima teikti Daugiavaikių šeimų asociacijai „Mes“, Gausių šeimų asociacijai ir tiesiai Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui.

„Vienareikšmiškai bet kokia iniciatyva, kuri skatina daugiavaikes šeimas „kultūrintis“ ir kokybiškiau praleisti laiką, yra labai sveikintina. Kultūrinė sritis tokiose šeimose dažnai nustumiama į šalį, nes pinigų pritrūksta, o pirmą vietą skirstant išlaidas užima materialūs dalykai. Aš labai džiaugiuosi ir sveikinu LNDT vadovus, jog jie supranta, kad didelei šeimai tampa sudėtinga apsilankyti kultūriniuose renginiuose, bet vaikams labai svarbu turėti tokią galimybę. Tai juk auklėjimas, edukacija, vaikams tai yra be galo reikalinga!“, – komentavo 5 vaikus auginanti Daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ direktorė Jurgita Pocienė.

Užsienyje daugiau lengvatų

Jurgitos Pocienės teigimu, kol kas daugiavaikės šeimos Lietuvoje neturi jokių lengvatų, išskyrus vienintelę – trečias vaikas darželį gali lankyti už pusę kainos. Egzistuoja socialiai remtinų šeimų išmokos ir nuolaidos, bet tai – tik socialiai remtinoms šeimoms. Kitoms šeimoms auginti daugiau nei du vaikus jokių skatinimo priemonių nėra.

Tuo tarpu kaimyninėje Lenkijoje – sukurta plataus masto daugiavaikės šeimos kortelė, suteikianti nuolaidas susisiekimo paslaugoms, tarpmiestiniams traukiniams, kultūriniams renginiams, maistui ir kitoms prekėms. Lenkijoje, pasak J Pocienės, visos tos lengvatos suteikiamos vertinant ne šeimos pajamas, bet šeimos statusą.

„Labai tikiu, kad ir Lietuvoje tokia kortelė taps prioritetu, nes jei nebus skatinimas šeimos kūrimas, nebus skatinamos didesnės šeimos, tai Lietuvos laukia labai liūdni laikai, viskas eis mažyn. LNDT yra pirmieji, pasiūlę nuolaidas daugiavaikėms šeimoms, aš tikiu, kad jei jau pradedama ši iniciatyva, kitos institucijos irgi prisijungs. Žinoma, iš to pelno nebus, bet bus labai didelis paskatinimas daugiavaikėms šeimoms ir didelė nauda valstybei“, – sako „Mes“ direktorė Jurgita Pocienė.

„Tai labai gera iniciatyva. Tegu paskui seka daugiau gerų minčių įgyvendintojų. Aš dar norėčiau pasakyti, jog prie šito dalyko turėtų prisidėti ir vyriausybė, kad kortelė įgytų platesnį mastą ir taptų populiari. Mūsų asociacijos tikslas yra, kad prisidėtų, pavyzdžiui, susisiekimo paslaugos, būtų sudarytos galimybės šeimoms keliauti, valstybiniu lygmeniu būtų kompensuojami kultūriniai renginiai, teatrams nereikėtų to kompensuoti iš savo surinktų lėšų.

Prancūzijoje, Ispanijoje – kortelė buvo sukurta vyriausybiniu lygmeniu, tokiu atveju, ji gali būti panaudojama kur kas plačiau: suteikia galimybę ne tik gauti tam tikras paslaugas, bet ja galima naudotis įforminant įvairias socialines paramas, gaunant švietimo sistemos lengvatas ir panašiai,“ –sakė Gausių šeimų asociacijos vadovė ir keturių vaikų mama Angelė Kostogrizienė.

Teatro pasiūlymai darbdaviams

77-ajame sezone Lietuvos nacionalinis dramos teatras siekia sudaryti palankias sąlygas „sielos treniruotėms“ – įdiegta Didelės šeimos kortelė, taikomi specialūs pasiūlymai moksleiviams, sukurti du pasiūlymai verslui, skatinantys darbdavius sudaryti galimybes savo darbuotojams dažniau lankytis teatre.

„Kaip žinome, toliaregiški ir socialiai atsakingi darbdaviai savo darbuotojus motyvuoja kompensuodami sveikatos draudimą arba apsilankymus sporto klube, o nuo šiol bus galima iš dalies kompensuoti ir apsilankymus teatre. Kviečiame darbdavius savo darbuotojams padengti dalį bilieto kainos – t.y., apmokėti 5 eurus už kiekvieną darbuotojo nusipirktą bilietą, pasinaudojant mūsų sukurta kuponų sistema. Yra ir dar vienas pasiūlymas – įmonės kviečiamos įsigyti teatro abonementą, kuris suteikia nuolatinę vietą Didžiojoje ir Mažojoje salėje.

Vienas abonementas suteikia galimybę pamatyti beveik 120 LNDT spektaklių rodymų per pusę sezono. Abonementu, pasiskirstę tinkamomis datomis, gali naudotis visi įmonės darbuotojai, taip pat galima pakviesti ir partnerius arba rėmėjus. Perkant abonementą vieno bilieto kaina sumažėja 20–30 proc. palyginus su ta, jei bilietai būtų perkami atskirai“, – sako LNDT generalinio direktoriaus pavaduotoja Ieva Skaržinskaitė.

Daugiau informacijos apie specialius pasiūlymus – Lietuvos nacionalinio dramos teatro interneto svatainėje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“