Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 27, 12:11

„Nesustojęs laikas“ po lietuvišku dangumi: festivalis „LNOBT Open“ atidarytas

Aksominis sekmadienio vakaras, istorinis Valdovų rūmų kiemas, scenoje atkurti visi lietuviško dangaus atspalviai ir muzikinė programa, atspindinti Lietuvos operos kelionę laiku: toks buvo antrojo tarptautinio vasaros festivalio „LNOBT Open“ atidarymas, rašoma LNOBT pranešime spaudai.
 Festivalis „LNOBT Open“ Valdovų rūmų Didžiajame kieme
Festivalis „LNOBT Open“ Valdovų rūmų Didžiajame kieme / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

„Bandėme sudėlioti šimtmetį aprėpiančią lietuvišką muziką iš visos teatrinės sferos: ne tik operos, bet ir dramos spektaklių, baletų bei miuziklų. Daugeliu atvejų tai buvo gražūs, bet retai atliekami lietuvių kompozitorių kūriniai“, – teigė LNOBT vyriausiasis dirigentas, koncerto „Nesustojęs laikas“ muzikos vadovas Ričardas Šumila.

Įspūdingoje kelionėje laiku, dedikuotoje Lietuvos profesionaliojo teatro 100-mečiui, dalyvavo operos solistai Joana Gedmintaitė, Sandra Janušaitė, Viktorija Miškūnaitė, Monika Pleškytė, Regina Šilinskaitė, Kšištofas Bondarenka, Eugenijus Chrebtovas, Karolis Kašiuba, Tomas Pavilionis, Steponas Zonys. Martyno Rimeikio choreografinę kompoziciją pagal Adagio iš Anatolijaus Šenderovo baleto „Dezdemona“ atliko baleto šokėjai Marija Kastorina ir Ernestas Barčaitis. Koncerto pabaigoje Žilvino ariją iš Laimio Vilkončiaus miuziklo „Eglė“ atliko dainininkas Česlovas Gabalis.

Režisierius Gediminas Šeduikis, scenografijos bei vaizdo projekcijų dailininkė Sigita Šimkūnaitė, šviesų dailininkas Andrius Stasiulis bei vaizdo projekcijų dailininkas Vytenis Tarvydas koncerto veiksmą perkėlė į lietuviškus laukus, virš kurių spindi nenusakomo grožio žaros, o retkarčiais iš debesų prapliumpa kiaurai merkiantis lietus. Kostiumų dailininkė Sandra Straukaitė LNOBT choro artistus paversdavo tai valstiečiais, tai iškylaujančiais vasarotojais, solistų kostiumų nepamiršdama praturtinti avangardistinėmis detalėmis.

Muzikinius numerius scenoje atskirdavo filmuoti pokalbiai su anapilin pasitraukusiais, bet publikos atmintyje tebegyvais Lietuvos teatro grandais: iš archyvinės medžiagos šiuos prasmingus skirtukus sudėliojo kino dokumentininkas Audrius Stonys.

Jau trečiadienio, birželio 29-osios vakarą festivalio publika rinksis į aistringą gala koncertą „Ispanijos naktys“, dedikuotą Lietuvos ir Ispanijos diplomatinių santykių 100-mečiui.

Liepos pradžioje „LNOBT Open“ pakvies į du Adolphe‘o Adamo baleto „Žizel“ koncertus, Nacionalinio Brno teatro iš Čekijos atvežamą šiuolaikinių baletų vakarą bei tradicinį Valstybės dienos šventinį renginį – Amilcare‘s Ponchielli operos „Lietuviai“ koncertinį atlikimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą