Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 27, 14:21

Nobelio premijos laureatė S.Aleksijevič paprašė, kad spektaklį pagal jos romaną kurtų O.Koršunovas

Trečiadienį garsus lietuvių režisierius Oskaras Koršunovas pranešė, kad žada statyti spektaklį, pagal Nobelio premijos laureatės Svetlanos Aleksijevič romaną „Černobylio malda“. Bulgarijos nacionaliniam dramos teatrui paprašius galimybės kurti spektaklį pagal šią knygą, ji sutiko su sąlyga, kad jį režisuos O.Koršunovas, savo feisbuko paskyroje teigė jis.
Svetlana Aleksijevič ir Oskaras Koršunovas
Svetlana Aleksijevič ir Oskaras Koršunovas / O.Koršunovo asmeninio archyvo nuotr.

15min dalijasi visu įrašu, publikuotu O.Koršunovo feisbuko sienoje:

„Į Sofiją atvykau susitikti su Svetlana Aleksijevič. Taip su ta pačia Svetlana, Nobelio premijos laureate, nuostabia rašytoja, pagal kurios knygą „Černobylio malda“ buvo sukurtas garsusis serialas „Černobylis“. Dabar ji disidentė ir emigrantė.

Su Svetlana susipažinom seniau, per teatro festivalį Minske. Kai Baltarusijoj dar buvo galima kvėpuoti. Šiaip daug patyrusi ir atsargi Svetlana, man netikėtai greit atvėrė savo namų ir bičiulystės duris. Tiesa, ji nemažai matė mano spektaklių, kurie, kaip ji sakė, jai labai patiko. Ir dar gerai patarpininkavo Marius Ivaškevičius, kuris jau seniai su Svetlana draugavo ir bendradarbiavo. Tad štai, kai Svetlaną pakvietė Bulgarijos nacionalinis teatras ir paprašė galimybės statyti „Černobylio maldą“, ji sutiko, bet su sąlyga, kad režisuočiau aš. O bulgarai tik apsidžiaugė, nes prieš tai jie mane kvietė tik dar nebuvom parinkę medžiagos.

Susitikimas buvo karštas ir kūrybingas, kaip pati Bulgarijos vasara.

Geniali logistė Vasilka Bumbarova sugebėjo mane per kelias dienas pristatyti į Sofiją. Susitikimas buvo karštas ir kūrybingas, kaip pati Bulgarijos vasara. Daug kalbėjom apie režimą Baltarusijoje ir karą Ukrainoje. Apie tai, kas vyksta dabar, sąsajas su Černobylio katastrofa.

Labai padėjo garsi pasaulyje žmogaus teisių gynėja Mariana Katzarova. Ji buvo visuose, paskutinius dešimtmečius vykusiuose, karuose, taip pat ir Donbase. Vėliau prie mūsų prisidėjo garsus teatro ir kino režisierius, filosofas Javor Gardev.

Jaučiu gims naujas kūrinys su naujais S.Aleksijevič tekstais apie karą Ukrainoje.

Jaučiu gims naujas kūrinys su naujais S.Aleksijevič tekstais apie karą Ukrainoje. Įvyko susitikimas su Bulgarijos nacionalinio dramos teatro aktoriais. Pokalbiai su nauju meno vadovu, režisierium ir tiesiog progresyviu žmogum Vasil Vasilev.

Na, o dar vėliau su Vasilka išvykom į kelionę po gražiąją Bulgariją ir pailsėti į nuostabų miestą Sozopolį. Sozopolis, išvertus iš graikų kalbos – išsigelbėjimo miestas.

Nuotraukose prie Bulgarijos nacionalinio teatro ir su visais istorijos dalyviais.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą