Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 21d. 20:00

„NY Times“ recenzijoje – išskirtinis dėmesys „Saulei ir jūrai“

Spektaklis „Saulė ir jūra" 15MAX Recenzija
„The New York Times“/George Etheredge nuotr. / Spektaklis „Saulė ir jūra"
2019 metų gegužę, kai pirmąją Venecijos bienalės dieną meno pasaulis skubėjo kuo daugiau pamatyti, nedidelė mūsų grupelė išvyko į karinio jūrų laivyno bazę šiaurės rytiniame miesto rajone. Ten, drėgname sandėlyje, kuriame buvo įrengtas Lietuvos paviljonas, užlipome ant pastolių ir pažvelgėme į prieš mus atsivėrusį išties stulbinantį vaizdą: platų smėlio paplūdimį.

Po mumis vaikai žaidė su kibirėliais ir kastuvėliais, snaudė arba amsėjo šunys, o daugiau nei tuzinas aktorių dainavo apie atidėtus skrydžius ir sproginėjančius ugnikalnius.

Niekas nenumatė, kad šis kūrinys taps vienu iš bienalės akcentų. Tačiau greitai paaiškėjo, kad tai – tikras meno šedevras besikeičiančiame nūdienos klimate, labai retai menininkų paliečiama tema, nors ir labai aktuali.

Po trijų dienų „Saulė ir jūra“ (pavadinimas, kaip ir muzika, yra tik paviršutiniškai nerūpestingas) pelnė pagrindinį bienalės prizą – „Auksinį liūtą“, nors trims jaunoms jo autorėms iš Lietuvos – režisierei Rugilei Barzdžiukaitei, libretistei Vaivai Grainytei ir kompozitorei Linai Lapelytei, dirbančiai su italų kuratore Lucia Pietroiusti, – teko labai stengtis užsitikrinti finansavimą, kad galėtų baigti rodyti savo spektaklį. „Saulė ir jūra“ dabar keliauja po užsienio šalis, tačiau pandemija vis dar kelia kliūčių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

32:09

Video

25:20
03:28
34:08

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°