Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 2d. 16:04

Operos ir baleto teatre – Kauno muzikinio teatro gastrolės

Kauno muzikinio teatro spektaklis
Kauno muzikinio teatro archyvo nuotr. / Kauno muzikinio teatro spektaklis

Tęsdamas gražią gastrolių tradiciją, Kauno valstybinis muzikinis teatras lapkričio 4 – 6 dienomis vėl lankysis didžiausioje Vilniaus scenoje. Nacionaliniame operos ir baleto teatre tris vakarus iš eilės vilniečiai ir sostinės svečiai galės pamatyti populiarius Kauno muzikinio teatro spektaklius, kuriuose pirmuoju smuiku grieš teatro primadona, dviejų „Auksinių scenos kryžių“ laureatė Raminta Vaicekauskaitė.

Per šias gastroles labiausiai pamaloninti bus lengvojo operinio žanro gerbėjai, lapkričio 4 dieną pasinėrę į puošnios ir sąmojingos Johano Štrauso operetės „Šikšnosparnis“ intrigas. Pagrindinis operetės herojus gauna gerą gyvenimišką pamoką, savo žmoną pavadinęs miela, bet jau perskaityta knyga. Pasitelkusi gudrumą ir moterišką žavesį, jo sutuoktinė įrodo lengvabūdžiui vyrui, kad šis knygą skaitė praleisdamas pačius įdomiausius jos puslapius.

Ryškiai veržlus valso, polkos, galopo ar čardašo skambėjimas, jausmų šėlsmas, viena paskui kitą einančios komiškos scenos žiūrovą nuteiks pakiliai ir romantiškai, o nepiktnaudžiaujantys publikos reakcijomis ir specialiai nekuriantys dirbtinai juokingų situacijų aktoriai padovanos tikrai puikią nuotaiką ir geros energijos užtaisą.

Atėję į 2009 metais atnaujintą J.Štrauso operetę „Šikšnosparnis“, žiūrovai pamatys dviejų „Auksinių scenos kryžių“ laureatę Ramintą Vaicekauskaitę, scenos grandus Gediminą Maciulevičių, Mykolą Rekį, Ritą Preikšaitę, jaunus ir jau išpopuliarėti spėjusius dainininkus Gitaną Pečkytę, Raimondą Baranauską, Kęstutį Alčauskį, Tomą Ladigą, Egidijų Bavikiną, vaidmenis sukūrusius baleto artistus Dainių Bervingį, Astą Voronovą.

Lapkričio 5 dieną į nelauktos ir netikėtos meilės bei aistrų sūkurį žiūrovą įsuks prieš dešimtmetį Kauno muzikiniame teatre pastatyta Franco Leharo operetė „Grafas Liuksemburgas“. Pateikę gaivesnę ir modernesnę kūrinio versiją spektaklio statytojai (režisierius Gintas Žilys, dirigentas Julius Geniušas ir vilnietė dailininkė Virginija Idzelytė) pelnė žiūrovų simpatijas. Apie ką ši operetė? Ogi, kaip sumąstytą vedybų avantiūrą sužlugdo…meilė. Vedybos iš išskaičiavimo bei avantiūrinė siužeto linija – intriguoja.

Praūžęs tėvų palikimą, grafas Renė fon Liuksemburgas varganai gyvena iš savo pieštų paveikslų, kai turtingas kunigaikštis netikėtai pasiūlo jam pusę milijono už vedybas ir greitas skyrybas su nepažįstama mergina. Vedybos įvyksta – kad jaunieji vienas kito nematytų, juos skiria didelis neužbaigtas paveikslas. Mergina turi tapti grafiene Liuksemburg, kad vėliau kunigaikštis galėtų vesti jau tituluotą damą. Tačiau gyvenimas iškrečia pokštą – grafas Liuksemburgas ir mergina pamilsta vienas kitą, nežinodami, kad yra susituokę... Pagrindinius vaidmenis sostinėje dainuos ne tik žavūs, jauni, tačiau žiūrovų simpatijas spėję pelnyti Kauno artistai bei prityrę operetės meistrai: Raimondas Baranauskas, Raminta Vaicekauskaitė, Gediminas Maciulevičius, Žanas Voronovas, Kristina Siurbytė, Algis Jacunskas, Raimonda Tallat-Kelpšaitė, Giedrius Prunskus, Evaldas Kondrackis, Ričardas Karalevičius, Jonas Lamauskas, Pranas Petryša.

Baigdami gastroles sostinėje, lapkričio 6 dieną kauniečiai pakvies žiūrovus į visai šeimai skirtą ir  pasaulyje puikiai žinomą R.Rodgerso miuziklą „Muzikos garsai“. Muzikinėje pasakoje pasakojama kaip jauna vienuolė Marija siunčiama išbandymui – kelis mėnesius ji turi prižiūrėti rūstaus kapitono fon Trapo vaikus. Bet atvira merginos širdis ir stebuklingi muzikos garsai apverčia aukštyn kojomis tiek kapitono šeimos, tiek pačios Marijos gyvenimą. Kauno muzikiniame teatre daugiau nei 250 kartų rodytas miuziklas atnaujintas prieš metus. Buvo pakeistos dekoracijos, scenografija papildyta moderniomis priemonėmis. Spektaklyje atsidaro daugiau judesio, o ankstesniąją sudėtį papildė nauji artistai. Atnaujintame spektaklyje be žinomų teatro trupės dainininkų žiūrovas išvys ir Jūratės Tadarienės vadovaujamus A.Kačanausko muzikos mokyklos moksleivius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:03
01:42
01:24

Esports namai