Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 13d. 08:12

Oskaro Koršunovo teatre spalį atsivers „Portalas“

Spektaklis „Portalas“
OKT nuotr. / Spektaklis „Portalas“
Spalio 21 d. naujasis Oskaro Koršunovo teatro (OKT) / Vilniaus miesto teatro sezonas pakvies į spektaklį „Portalas“ (vaid. Marius Repšys, Adelė Šumskaitė, Matas Dirginčius, Eglė Gabrėnaitė) (rež. Mantas Jančiauskas), kuriame blogis ir neapykanta susitinka su anonimišku kompiuterinių žaidimų pasauliu, rašoma teatro pranešime spaudai. Apie spektaklio idėją, koncepciją ir įspūdžius kalba scenarijaus autorė Birutė Kapustinskaitė ir režisierius Mantas Jančiauskas.

Kaip gimė spektaklio idėja?

M.Jančiauskas: Spektaklio dramaturginis audinys gimė nuo apmąstymų ir noro reflektuoti “blogio” idėją. Kartu su Birute Kapustinskaite ilgai mąstėme ir diskutavome, ar blogis yra tik patologiškas reiškinys, kuris yra labiau išimtis, ar blogis slypi kiekviename žmoguje. Priėjome išvadą, kad, priklausomai nuo konteksto ir situacijos, blogis gali gimti absoliučiai kiekviename žmoguje, supratome , kad tai ir turi būti kūrinio pamatas.

B.Kapustinskaitė: Galiausiai išsigryninom mintį, kad norime kalbėti apie tai, kas priveda žmones peržengti radikalumo ribą, kokia ji kartais gali būti nebepastebima ir kaip įkliūvama į tokius dalykus, kaip Rusijoje „Mėlynasis banginis” – kai žmonės pasiduoda kitų manipuliacijai.

OKT nuotr./Spektaklio repeticija
OKT nuotr./Spektaklio repeticija

Kokios temos, idėjos išryškėja spektaklio metu?

B.Kapustinskaitė: Pjesėje ir spektaklyje vystoma pasimetusio, sutrikusio, jauno vyro linija, išgyvenančio ketvirčio amžiaus krizę – niekada anksčiau nesusimąsčiusio apie tai, kas jis iš tikrųjų yra. Tiek krizės, tiek visi jų akivaizdoje kylantys egzistenciniai klausimai reikalingi asmenybinei brandai atsirasti, tačiau, kai juos užduoda žmonės, norintys iš tavęs pasipelnyti ar tavimi manipuliuoti – tai gali būti ir pavojinga.

M.Jančiauskas: Spektaklyje kalbame apie radikalėjimo procesą. Kaip matėme „Mėlynojo banginio” atveju, tai nebūtinai turi turėti aiškią politinę kryptį, tačiau vis tiek gali privesti prie katastrofiškų pasekmių, kai tūkstančiai vaikų, paauglių nusižudo. Kitas labai svarbus spektaklio aspektas – anonimiškumas. Spektaklyje pagrindinis Herojus susitinka su vyriška bendruomene, tačiau tai daro ne gyvai bendraudamas, o žaisdamas. Po anonimiškumo kauke. Tai iš esmės viską keičia. Anonimiškumas duoda žymiai daugiau laisvės radikalumui skleistis.

Kodėl būtent „Portalas“?

M.Jančiauskas: Portalas – žaidimo vieta į kurią patenka pagrindinis herojus. Kažkuria prasme portalas – ideologiniai spąstai, kuriuose pagrindinis herojus Audrius, pasimeta ir ieško savo naujos “vyriškos” tapatybės. Taip pat “Portalu” akcentuojame persikėlimo svarbą. Iš vienos vietos į kitą. Iš realybės į virtualų – žaidimo pasaulį.

Spektaklio premjera – spalio 21 d.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:05
00:53
01:15

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°