Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2017 sausio 11d. 11:45

Panevėžio J.Miltinio dramos teatre – prieš 20 metų rodytos pasakos sugrįžimas

Spektaklis „Išgelbėkime kengūriuką“
Tado Povilonio muotr. / Spektaklis „Išgelbėkime kengūriuką“

Daugiau nei prieš du dešimtmečius Panevėžio teatre lankęsi vaikai turėtų prisiminti matytą pasaką apie kengūriuką. Dabar šios pasakos žiūrėti jiems verta nuvesti savo vaikus.

Kodėl tėvams verta savo mažylius vesti į pasakos „Išgelbėkit kengūriuką“ atnaujinto spektaklio Juozo Miltinio dramos teatre?

Kad vaikai žinotų, jog, be kompiuterio, dar yra ir teatras! Pažintis su teatru padeda lavinti vaiko vaizduotę, paslaptingas scenos pasaulis žadina smalsumą.

„Šiandieniams vaikams labiausiai trūksta lauko ir kultūrinių renginių. Kuo anksčiau vaikas atras teatrą, tuo turtingesnis bus jūsų atžalos vidinis pasaulis“, – sako pasakos scenaristas ir režisierius Vytautas Kupšys.

Pasaką „Išgelbėkime kengūriuką“ tikriausiai bus smalsu pamatyti ir tėveliams, mat daugelis jų šį kūrinį mūsų teatro scenoje matė prieš 23 metus. Dabar žiūrovai kviečiami į atnaujintą pjesės variantą. Jis bus visiškai kitoks.

Tado Povilonio muotr./Spektaklis „Išgelbėkime kengūriuką“
Tado Povilonio muotr./Spektaklis „Išgelbėkime kengūriuką“

Linksmi, ryškūs apdarai

Scenoje žaižaruos spalvos ir žaismingas reginys. Vietoj ankstesnio niauraus besniegės žiemos miško, žiūrovai atsidurs keistame, įvairiausių daiktų pilname meškutės kieme.

Pasakos veikėjų kostiumai irgi nė iš tolo neprimins senųjų, į tikrų gyvūnų kailius panašių apdarų. Režisierius specialiai pasikvietė ryškiais kostiumais garsėjantį kaunietį dailininką scenografą Artūrą Šimonį. Jis seną pasaką pavertė įspūdingai žaižaruojančiu pasauliu.

Kengūriuką vaidinantis Tomas Pūkys vilkės skaisčiai geltono aksomo fraką, jo draugužė beždžionėlė (aktorė Gintarė Kulikauskytė) taip pat švytuos ryškiaspalviais apdarais.

Plėšikas Dudulis (aktorius Emilis Pavilonis) ir Gugulis (aktorius Giedrius Arlauskas) nė iš tolo neprimins nuskurusių valkatų, o kiemo šeimininkė meška (aktorė Vita Šiaučiūnaitė) turės juodą lyg smala kailį ir baltą lopą ties krūtine.

Tado Povilonio muotr./Spektaklis „Išgelbėkime kengūriuką“
Tado Povilonio muotr./Spektaklis „Išgelbėkime kengūriuką“

Meška išsikraustė į Ameriką

„Blogieji nebe tokie blogi, gerieji nebe tokie geri. Šiuolaikiniam vaikui ir taip aišku, kas pasakoje yra blogas ir kas geras, šių savybių paryškinimas nebėra toks aktualus, vaikui reikia ypatingo reginio. Todėl viskas padaryta linksmiau“, – sakė režisierius.

Sugrąžinti smagią pasaką į sceną pasiūlė naujasis teatro vadovas Linas Zaikauskas. Daugiau nei prieš du dešimtmečius, kai „Išgelbėkime kengūriuką“ buvo pastatyta pirmą kartą, L.Zaikauskas irgi dirbo teatro vadovu, jis nepamiršo buvusio vaikiško spektaklio populiarumo.

Atnaujintą Vytauto Kupšio spektaklį „Išgelbėkime kengūriuką“ Juozo Miltinio dramos teatre galite pamatyti sausio 15 d. 13 val. ir vasario 12 d. 12 val.

Nacionaliniame Kauno dramos teatre – sausio 29 d. 12 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Dienos šviesa

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata