Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 9d. 15:28

Panevėžyje prasidėjo tarptautinės teatro režisierių dirbtuvės

Julius Tamošiūnas ir Deividas Rajunčius
Organizatorių nuotr. / Julius Tamošiūnas ir Deividas Rajunčius

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre prasidėjo jau trečiosios jaunųjų teatro režisierių dirbtuvės. Šiais metais tarptautinėmis tapusių dirbtuvių pavadinimas – „North/Baltic/Theater“.

Kaip teigia projekto organizatorė Sandra Latanauskaitė, projektu siekiama skatinti bendradarbiavimą tarp jaunųjų menininkų ir institucijų, lavinti jaunųjų režisierių ir aktorių profesinius įgūdžius, vienoje erdvėje pristatyti įvairius teatrinius žanrus bei metodologijas.

Šiemet dirbtuvės keičia savo formatą iš esmės – peržengia tiek valstybių, tiek teatrų ribas. Dirbtuvėse dalyvauja penki režisieriai iš Lietuvos, Anglijos, Švedijos, Lenkijos ir net Kolumbijos. Dvi savaites šie režisieriai su Juozo Miltinio dramos teatro ir kviestiniais aktoriais iš įvairių Lietuvos ir užsienio teatrų scenų bei vaidybos mokyklų statys ištraukas iš pasirinktų pjesių.

Aktorių komandą sudaro Simonas Mozūra, Živilė Virkutytė, Donatas Kaikaris, Jonas Braškys, Taura Kvietkauskaitė, Sigita Pikturnaitė, Martynas Klementjevas, Tomas Pukys, Eleonora Koriznaitė, Toma Juodė ir Emilis Pavilionis. Prie projekto prisidėjo ir scenografė Barbora Šulniūtė. Rezultatus jaunieji režisieriai viešai pristatys rugpjūčio 16 d. 17 val. Geriausio eskizo autoriui bus suteikta galimybė statyti spektaklį Juozo Miltinio dramos teatre.

Šių metų dirbtuvių dėmesio centre – aktuali ir provokuojanti šiuolaikinė dramaturgija. Lenkų režisierius Tomaszas Leszcynskis pasirinko statyti ištrauką pagal Mikhailo Durnenkovo juodojo humoro komediją „Karas dar neprasidėjo“, pasakojančią apie paprastus žmones ir jų kasdienius karus. Švedas Dagas Thelanderis statys ištrauką pagal Davido Mameto pjesę „Oleana“, kurios siužeto centre – galios santykiai tarp universiteto dėstytojo ir vienos iš jo studenčių. Britas Justinas Murray‘us pasirinko naujausią ir Londono scenoje tikrą teatrinę audrą sukėlusią Duncano Macmillano pjesę „Žmonės, vietos ir daiktai“, analizuojančią priklausomybes ir jų gydymą. Lietuvė Margarita Bareikytė – Yasminos Reza pjesę „Menas“. Populiarios prancūzų dramaturgės komedijoje keliami klausimai apie meną ir draugystę. Tuo tarpu kolumbietė Daniela Atiencia ėmėsi Mario Vargaso Llosos „Tūkstančio ir vienos nakties“ adaptacijos.

Pranešimas spaudai
Temos: 1 15min kultūra

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma