TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulyje garsi režisierė Kirsten Dehlholm pradėjo darbus Lietuvos nacionaliniame dramos teatre

Kirsten Dehlholm
D.Matvejevo/LNDT nuotr. / Kirsten Dehlholm
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT) finalinius spektaklio visai šeimai „Kosmosas+“ kūrimo darbus pradėjo garsi danų režisierė Kirsten Dehlholm. Ji vadinama viena ryškiausių postdraminio teatro kūrėjų, kurios įspūdingas darbų vizualumas nepalieka abejingų.

K.Dehlholm yra viena kūrybinės organizacijos, puikiai žinomos naujausiomis teatro tendencijomis besidomintiems žiūrovams, „Hotel Pro Forma“ įsteigėjų (1985). Pati K.Dehlholm ir „Hotel Pro Forma“ yra pelnę daugybę prestižinių Danijos ir kitų Europos šalių meno institucijų apdovanojimų.

Šiuo metu Lietuvos nacionaliniame dramos teatre vyksta K.Dehlholm vadovaujami baigiamieji „Kosmoso+“ kūrimo darbai, kurie prasidėjo dar 2012-aisiais, kai LNDT meno vadovo kvietimu K.Dehlholm sutiko pirmą kartą savo karjeroje sukurti spektaklį paaugliams ir visai šeimai. „Bet tai turi būti spektaklis apie kosmosą“, – tokia buvo daug įspūdingų spektaklių įvairiose pasaulio scenose sukūrusios režisierės sąlyga.

Lietuvos auditorijai kuriamą spektaklį K.Dehlholm vadina vienu didžiausių kūrybinių iššūkių. Šiuo metu prasidėjusios repeticijos su Lietuvos aktoriais ir atskiros repecijos su spektaklyje pasirodysiančiais vaikais yra tik nedidelė dalis daugiau kaip prieš metus prasidėjusios kūrybos.

Pirmiausiai „Hotel Pro Forma“ dirbtuvėse Kopenhagoje K.Dehlholm su jungtine Lietuvos ir Danijos kūrybine grupe pradėjo formuoti būsimo spektaklio dramaturgiją, po to – muziką ir vaizdinius. Į spektaklio teksto kūrimą buvo įtraukti rašytojai iš Danijos bei Lietuvos (Mindaugas Nastaravičius) ir netgi vaikai. Vaizdinės ir informacinės medžiagos buvo ieškoma ne tik gilinantis į naujausius mokslinius atradimus, bet ir bendraujant su NASA ekspertais. Lietuvos kūrėjai tuo pat metu dirbo Vilniuje – buvo braižomi kostiumų, dekoracijų eskizai, kuriama muzika, rašomi tekstai.

„Šiuo metu Kosmoso+“ kūrimai darbai pasiekė finišo tiesiąją – beliko viską sudėlioti į vietas, su aktoriais sukurti visas scenas. Džiaugiuosi, kad daugiau nei metus plėtotas spektaklis pagaliau virsta realybe ir labai nekantrauju pristatyti jį Lietuvos auditorijai“, – apie repeticijas Vilniuje pasakojo K. Dehlholm.

Prieš „Kosmoso+“ premjerą Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia susipažinti su Kirsten Dehlholm kūryba ir vasario 26 d. 15.30 val. kviečia į nemokamą jos spektaklio „Karo suma“ įrašo peržiūrą Mažojoje salėje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau