Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskelbti Dalios Tamulevičiūtės festivalio laureatai

Festivalio laureatai
Festivalio organizatorių nuotr. / Festivalio laureatai
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Varėnoje išdalyti režisierės ir pedagogės Dalios Tamulevičiūtės trečiojo profesionalių teatrų festivalio apdovanojimai. Žiūrovai ir festivalio vertinimo komisija vertino 17 spektaklių, tarp jų 2 vaikams.

Varėnos žiūrovai ir festivalio komisija vertino penkiolikos profesionalių teatrų  spektaklius. Per festivalio uždarymą išdalyta penkiolika apdovanojimų, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Nominacijos įvairios, pavyzdžiui, už spektaklį dzūkų tarme, geriausią muziką, scenografiją, vaikiško spektaklio interpretaciją. Originaliausiu paskelbtas Rusų dramos teatro spektaklis „Trys mylinčios“ pagal Žemaitę.

Geriausio režisieriaus apdovanojimas atiteko Oskarui Koršunovui už spektaklį „Dugne“.

„Anksčiau  į šį festivalį  teatrai veždavo truputėlį anksčiau statytus vaidinimus arba tuos, kuriuos mėgsta žiūrovai. O mums reikėjo, kad vežtų tuos spektaklius, kurie atitiktų Dalios Tamulevičiūtės mokyklą, dvasią ir jos supratimą apie teatrą“, – sakė vertinimo komisijos narė Regina Svirskienė.

Geriausio aktoriaus apdovanojimą pelnė aktorius Rolandas Kazlas už monospektaklį „Geležis ir sidabras“.

„Mane tenkintų ir antraplanio aktoriaus prizas. Nes dėstytoja visada mokė mus būti savikritiškus, buvo gana reikli. Ir neleisdavo mums labai užriesti nosies, laikyti save geriausiais. Iš esmės mes visi esame šiek tiek antraplaniai“, – sako geriausio aktoriaus nominacijos laimėtojas R.Kazlas.

Geriausia aktore pripažinta Daiva Stubraitė, vaidinusi Kauno valstybinio dramos teatro spektaklyje „Priežastys ir pasekmės“.

„Publika iš tiesių čia žiūri teatrą. Gal dėl to, kad jie nėra išlepinti didelių renginių, kasdienių spektaklių, kitų impresijų. Džiaugiuosi apdovanojimu, man tai netikėta“, – prisipažino D.Stubraitė.

Įtaigiausio vaidmens apdovanojimas už vaidmenį Oskaro Koršunovo teatro spektaklyje „Dugne“ atiteko aktoriui Dariui Meškauskui.

Festivalio organizatorių nuotr./Darius Meakauskas
Festivalio organizatorių nuotr./Darius Meškauskas

„Labai svarbu būti suprastam žiūrovų ir tai pagrindinė dovana, kad tu jauti atsaką, energiją, einančią iš žiūrovų salės, matai žmonių emocijas, jų ašaras ar jų juoką. Tai yra pagrindinė malonė aktoriui ir teatrui“, – sakė D.Meškauskas.

Žiūrovų simpatijų prizas iškeliavo į Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatrą – už režisieriaus Dainiaus Kazlausko spektaklį „Laisvi drugeliai“.

Prizu už spektaklį dzūkų tarme  apdovanotas Alytaus miesto  tetaro spektaklis „Raganius“  pagal Vincą Krėvę – Mickevičių, kurį režisavo Dalia Kimantaitė.

Nominacijos „Sėkmingiausias festivalio debiutas“  laureatu tapo Naisių vasaros teatras už spektaklį  „Škac , mirtie, visados  škac...“ pagal S. Šaltenio pjesę „Škac , mirtie visados škac ...). Režisierė Regina Steponavičiūtė.

Prizas „Už netikėtą vaikiško spektaklio interpretaciją“ atiteko  Vilniaus teatro „Lėlė“ muzikiniam spektakliui „Grybų karas“ pagal Justino Marcinkevičiaus eiliuotą poemą (režisierius Algirdas Mikutis).

Nominacija „Už geriausią spektaklio muzikinį sprendimą“ įvertintas Klaipėdos dramos teatro spektaklis Ivano Turgenevo „Įnamis“ (kompozitorius Saulius Šiaučiulis).

Nominacija  „Geriausia spektaklio scenografija“ atiteko scenografui Sergijui  Boccullo už Kauno valstybinio dramos teatro spektaklį Eugene Seribie „Priežastys ir pasekmės“.

Festivalio organizatorių nuotr./Rolandas Kazlas
Festivalio organizatorių nuotr./Rolandas KazlasRyškiausia jaunąją aktore pripažinta Gerda Vilimaitė už mokyklos direktorės vaidmenį Naisių vasaros teatro spektaklyje „Škac , mirtie, visados  škac...“ (režisierė Regina Steponavičiūtė).

Ryškiausiu Jaunuoju aktoriumi  išrinktas Rokas Petrauskas už sūnaus Karlo  vaidmenį  Kauno mažojo teatro spektaklyje „Sesuo“ (režisierius Artūras Žukauskas) .

Geriausia antraplane aktore tapo Nelė Savičenko už Kvašnios  vaidmenį Oskaro Koršunovo teatro spektaklyje  „ Dugne“ pagal Maksimą Gorkį .

Geriausias antraplanis aktorius – Vaidas Jočys už liokajaus Narcizo Trembinskio vaidmenį  Klaipėdos dramos teatro Ivano Turgenevo pjesėje  „Įnamis“, apdovanojimų ceremonijoje puikiai parodijavęs estrados dainininką Rytį Ciciną. 

Nominacija „Geriausio spektaklio  režisierius“ apdovanotas režisierius Oskaras Koršunovas už spektaklį „Dugne“ pagal Maksimą Gorkį .

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą