Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš didžiąją premjerą – Cezario Graužinio spektaklių retrospektyva

Cezario grupės spektaklis „Lai Lai Lai"
D.Matvejev nuotr. / Cezario grupės spektaklis „Lai Lai Lai"
Šaltinis: 15min
0
A A

Iki ilgai lauktos režisieriaus Cezario Graužinio premjeros „Ir vėl viskas bus gerai“ pagal Jeano Giraudoux pjesę Lietuvos nacionaliniame dramos teatre likus vos mėnesiui, „cezario grupės“ aktoriai paniro į intensyvų kūrybinį procesą. Paskutinėmis sausio dienomis žiūrovai turi paskutinę progą pamatyti Cezario Graužinio spektaklių retrospektyvą prieš pertrauką iki premjeros.

Režisierius Cezaris Graužinis ir teatro „cezario grupės“ aktoriai kartu su Lietuvos nacionalinio teatro kolektyvu ruošiasi išleisti premjerą „Ir vėl viskas bus gerai“. Režisierius teigia, „kad teatras turi būti įvairus ir visoks, išskyrus nuobodų. Visgi balsuoju už teatrą, kalbantį apie žmogaus sielą, ieškančią grožio“. Tad specialiai iš Graikijos kurti šio spektaklio grįžęs režisierius ruošia ypatingą reginį Vilniaus teatro publikai. Premjera – vasario 24 d.

Intensyvios repeticijos reikalauja daug kūrybinės energijos ir laiko, tad teatras „cezario grupė“ kviečia savo žiūrovus į geriausius ir daugiausiai dėmesio sulaukusius režisieriaus Cezario Graužinio spektaklius. Teatro „cezario grupės“ repertuare surinktas įvairaus žanro ir spalvų spektaklių derinys, kuris pasiekia skirtingus žiūrovus, tačiau juos vienija unikalus ir subtilus režisieriaus Cezario Graužinio „vaizduotės“ teatro principas.

Šiltas ir jaukus poezijos spektaklis „Nutolę toliai“ pagal Pauliaus Širvio eiles kviečia pabėgti nuo žiemiškos tamsos, jis šildo kaip kvapnios arbatos puodelis. Patiems mažiausiems – lietuviškos mitologijos pradžiamokslis „LAI LAI LAI“, žaismingai supažindinantis su mūsų mitologijos personažais. Pagal Cezario Graužinio pjeses sukurti spektakliai „Viskas arba nieko“ ir „Drąsi šalis“ labiausiai publikos pamėgti spektakliai. „Viskas arba nieko“ skirtas žiūrovams, kurie nori šiek tiek iškristi iš konteksto, pailsėti nuo kasdienybės inercijos.

„Kitaip tariant, kad žiūrovui „nuneštų stogą“. Į spektaklį ateina vis daugiau jaunų žmonių, pasirengusių tai patirti“, – teigia režisierius.

Spektaklis „Drąsi šalis“ užduoda klausimus apie tai, ką reiškia gyventi šiuolaikinėje XXI amžiaus Lietuvoje ir kokia mūsų Lietuva turėtų būti. Tai spektaklis apie lietuvišką tapatybę ir gyvenimo džiaugsmą.

Sausio 26 d.  19 val. Cezaris Graužinis „Viskas arba nieko“ . Vilnius, Menų spaustuvė
Sausio 27 d. 19 val. Cezaris Graužinis „Drąsi šalis“ apie lietuvišką tapatybę ir gyvenimo džiaugsmą. Vilnius, Menų spaustuvė
Sausio 29 d. 12 val. „LAI LAI LAI“ Lietuviškos mitologijos pradžiamokslis vaikams nuo 1 iki 9 metų. Vilnius, Menų spaustuvė
Sausio 31 d. 19 val. „Nutolę toliai“ pagal Pauliaus Širvio poeziją. Vilnius, Lietuvos nacionalinis dramos teatras (Mažoji salė)

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą