Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 1d. 13:11

Režisierius F.Ceresa: „Traviata“ yra italų DNR, o G.Verdi muzika užkoduota kraujyje

Fabio Ceresa
Martyno Aleksos nuotr. / Fabio Ceresa

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, karantino metu ieškodamas naujų išraiškos būdų, pristato naują projektą – tinklalaidžių ciklą „Tekstūra“. Projekte kiekvieną savaitę – pokalbiai su įvairiomis teatro asmenybėmis. „Nersime gilyn į gražiausias operos ir baleto tekstūras“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pirmuoju „Tekstūros“ pašnekovu tapo italų režisierius Fabio Ceresa, šiuo metu Vilniuje kuriantis naują Giuseppe‘s Verdi operos „Traviata“ pastatymą.

„Dažnai sutinku žmonių, kurie su opera susipažįsta neįprastais būdais, tarkime, žiūrėdami televizijos laidas, klausydami radijo ar net tinklalaidžių. Manau, kiekvienas būdas yra svarbus, jei tik jis padeda pasiekti žmonių širdis“, – teigė LNOBT svečias, kurį „Tekstūros“ pokalbiui pakvietė žurnalo „Bravissimo“ redaktorė Laūra Karnavičiūtė.

„Italijoje dažnai sakome: mes nestudijuojame „Traviatos“, mes ją žinome. Ji yra mūsų DNR, o G.Verdi muzika užkoduota mūsų kraujyje. Aš pats moku „Traviatą“ atmintinai, galiu padainuoti visą nuo pirmos iki paskutinės natos, kaip ir daugybė kitų žmonių. Ir vis tiek kiekvieną kartą, kai klausausi šios operos, ji visada paliečia mano širdį ir giliausias mano sielos stygas.

Norėčiau papasakoti įdomų nutikimą apie žmogelį, kuris prieš šimtą metų nuėjo į La Scala teatrą kartu su savo sužadėtine. Jie žiūrėjo „Traviatą“. Sužadėtinė operoje neapsiverkė, ir kitą dieną jis parašė jai sužadėtuves nutraukiantį laišką: „Negaliu įsivaizduoti, kaip galėčiau praleisti savo gyvenimą su tokia moterimi...“ Ir mes juk puikiai jį suprantame, ar ne?“ – klausia režisierius F.Ceresa.

Ji yra mūsų DNR, o G.Verdi muzika užkoduota mūsų kraujyje, – sako F.Ceresa.

Artimiausių gruodžio „Tekstūrų“ pašnekovais taps LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas, kurį kalbins žurnalistė Živilė Kropaitė-Basiulė, ir teatro baleto meno vadovas Martynas Rimeikis, kurį pokalbiui kvies šokio kritikas, žurnalo „Krantai” vyriausiasis redaktorius Helmutas Šabasevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/