Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seniai brandinti sumanymai – pagaliau šiame teatro „Cezario grupė” sezone

Cezario grupė
Organizatorių nuotr. / Cezario grupė
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaip savo vaikui papasakoti apie orą, ugnį, vandenį ir žemę? Tokį uždavinį jau kuris laikas sprendė teatro „Cezario grupė” režisierius Cezaris Graužinis, o šios vasaros viduryje grįžo į Lietuvą su aiškia vizija, kurią, pasak jo, „beliko su džiaugsmu įgyvendinti”.

Šįkart režisierius iš Atėnų parsivežė daug jau seniai brandintų sumanymų, kurie pagaliau bus realizuoti Lietuvoje – tiek sezono premjerų teatras „Cezario grupė” neplanavo dar niekada anksčiau.

Pirmoji premjera žaismingu pavadinimu „Lai lai lai” – mitologijos pradžiamokslis patiems mažiausiems vaikučiams bei jų mamytėms ir tėtukams. „Cezario grupė” imasi to, ko niekas Lietuvoje iki šiol nedarė – į sceną suprantamai ir šiuolaikiškai perkelti autentiškus lietuvių mitų herojus, papasakoti apie pasaulio atsiradimą. Spektaklio peržiūroje akis išpūtę sėdėjo tiek vienerių metų kūdikiai, kuriuos užbūrė spalvų ir formų žaismas scenoje, tiek septynerių metų vaikai, stebėdami stebuklingus mitologinius personažus.

Kitas šį rudenį repetuojamas spektaklis – pagal Franco Kafkos apysaką „Metamorfozė”. Tai vienas mįslingiausių visų laikų literatūros kūrinių, jau visą šimtmetį audrinantis vaizduotę ir provokuojantis ginčus. Ar tai – paveikus košmariško sapno atpasakojimas, ar kandaus humoro sklidina žmonių susvetimėjimo ir nesusikalbėjimo kritika? O gal pasakojimas apie komivojažierių, pavirtusį didžiuliu vabalu – fantasmagoriška Jėzaus Kristaus istorijos parafrazė? „Cezario grupės” aktoriai ir režisierius ketina pateikti originalią, nešablonišką šio kūrinio interpretaciją.

Kiek vėliau, įpusėjus teatro sezonui, režisierius Cezaris Graužinis ketina pastatyti dvi savo paties parašytas pjeses. Vieną jų – „De Sadas – Žiustinai” – režisierius pastatęs Atėnuose dar 2008 m., spektaklis jau trejus metus sėkmingai rodomas bei sulaukė didelio atgarsio. Nors pjesės tekstas sukurtas remiantis skandalingojo Markizo de Sado kūriniais, kuriems dažnai klijuojama „pornografijos” etiketė, tačiau joje paradoksaliai kalbama apie dabar madingos liberalios pasaulėžiūros absurdą ir apie tai, kas visų mūsų laukia, kai galutinai nusigręšime nuo religijos ir sudievinsime savo pačių egoizmą.

Kita C. Graužinio pjesė „Miego namai” su švelniu humoru pasakos apie žmones, kuriems pavyksta peržengti kasdienės gerai pažįstamos realybės ribas ir perprasti mirties, prisikėlimo bei gyvenimo džiaugsmo paslaptis…
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą