Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 26d. 15:11

Senos teatro afišos vaikų rankose virs „Mamulės Mū“ personažų kaukėmis

„Mamulės Mū“ repetcija
Martyno Aleksos nuotr. / „Mamulės Mū“ repeticija
Gruodžio 2 d. 12 val. kūrybingi sostinės pradinukai kviečiami į premjeros „Mamulė Mū“ kūrybines dirbtuves Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Vaikai ne tik išgirs skaitomas Karvės ir Varnos draugystės istorijas, bet ir turės progą pasidairyti tikrose teatro dailininkų gamybinėse dirbtuvėse, kuriose gimsta visų spektaklių dekoracijos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Tad leiskit pristatyti šios istorijos veikėjus du: štai ten va – Varna, protingiausia tarp sparnuotų giminių, o čia pati svarbiausia – Karvė. Ir vardas jos – Mamulė Mū“, – tokiais žodžiais į spektaklį atėję žiūrovai bus supažindinti su svarbiausiais operos veikėjais.

Tiesa, ir Varną, ir Mamulę Mū nemažai Lietuvos vaikų jau pažįsta kaip švedų rašytojos Jujjos Wieslander knygelių personažus. Ir, žinoma, jie geriausiai žino, kaip Karvė ir Varna gali atrodyti, nes tai vaikams pašnibžda jokių ribų nepripažįstanti jų vaizduotė.

Mėgstančius piešti 6–10 metų vaikus gruodžio 2 dieną (ketvirtadienį) 12 valandą kviečiame į kūrybines dirbtuves Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, kuriame išgirsite gyvai skaitomas Karvės ir Varnos draugystės istorijas bei, dailininkių padedami, gaminsite pagrindinių pasakos personažų kaukes.

Puoštis einant į teatrą šį kartą nereikės, nes užsiėmimas vyks ne žiūrovams pažįstamoje teatro dalyje, o jo dirbtuvėse, kur būna tapomos tikros spektaklių dekoracijos. Tad šis renginys – tai kartu ir išskirtinė proga mažiesiems bei juos atlydėjusiems suaugusiems pažinti LNOBT užkulisius. Visgi suaugusiems bus taikomas visiems teatro lankytojams įprastas reikalavimas – prie durų pateikti galiojantį Galimybių pasą. Renginio metu visiems jo dalyviams privalu dėvėti apsaugines kaukes.

Registruotis į „Mamulės Mū“ kūrybines dirbtuves jau galima teatro „Facebook“ paskyroje. Užsiėmimo dalyvių skaičius ribotas. Nei popieriaus, nei dažų ateinantiems su savimi neštis nereikės, nes visas reikalingas priemones rasite teatre. LNOBT skatina vaikus galvoti apie tvarią planetos ateitį ir taupyti popierių, kuriam pagaminti būtina mediena, todėl pasakos veikėjų kaukes klijuosime iš senų teatro afišų ir plakatų.

Martyno Aleksos nuotr./„Mamulės Mū“ repetcija
Martyno Aleksos nuotr./„Mamulės Mū“ repetcija

Sigito Mickio operos „Mamulė Mū“ veikėjai vaikams pirmą kartą LNOBT scenoje pasirodys gruodžio 5-ąją, sekmadienį, net du kartus: 12 ir 15 valandą. Į šiuos pasirodymus bilietų jau vargiai pavyks įsigyti, tačiau turime gerą naujieną: jau paskelbti papildomi gruodžio 30, 31 ir sausio 2 d. „Mamulės Mū“ spektakliai.

Pastatymą kūrė debiutuojanti režisierė Agnė Ambrozaitytė-Šumilė, dailininkė Alisa Rūta Stravinskaitė, vaizdo projekcijų autorius Mikas Žukauskas ir šviesų dailininkas Andrius Ringevičius. Premjeros muzikos vadovas – dirigentas Modestas Barkauskas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/