Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 7d. 12:04

„Sirenose“ – spektaklis iš Belgijos „Nekalbame, kad mus suprastų“

„Nekalbame, kad mus suprastų“.
Organizatorių nuotr. / „Nekalbame, kad mus suprastų“.

Kartu su birželio mėnesiu pasibaigė ir pirmoji šių metų „Sirenų“ giesmė, skambėjusi Aistės ir Juozo balsais žiūrovų ausinėse: baigėsi vokiečių trupės „Rimini Protokoll“ interaktyvaus spektaklio „Remote Vilnius“ sesija. Festivalis jau paskelbė ir rudens programą, kurioje puikuojasi Pippo Delbono, Katie Mitchell, Josse De Pauwo ir Kriso Defoorto pavardės, o dabar organizatoriai nori pasidalinti džiugia naujiena: netikėtai užsienio programą papildys ir dar vienas itin laukiamų kūrėjų iš Belgijos spektaklis „Nekalbame, kad mus suprastų“.

Liepos pradžioje paaiškėjo organizatorius itin nudžiuginusi naujiena: pavyko suderinti belgų teatro kūrėjų Peterio Ampe‘s ir Benjamino Verdoncko spektaklio „Nekalbame, kad mus suprastų“ kelionę į Vilnių, tad festivalio gerbėjams atsirado galimybė pamatyti dar vieną užsienio spektaklį.

Šių metų balandį premjerą Belgijoje pristatęs spektaklis turi sudėliotą intensyvų gastrolių grafiką, o į „Sirenas“ atvyks jau prisistatęs prestižiniame Wiener Festwochen Austrijoje, taip pat pasirodęs Vokietijos, Olandijos, Estijos, Šveicarijos, ir Latvijos žiūrovams.

Belgų aktoriaus ir vizualių menų kūrėjo Benjamino Verdoncko ir šokėjo bei choreografo Pieterio Ampe‘s spektaklis kvies žiūrovus į komišką ir sykiu pasaulio tragizmą atskleidžiantį pokalbį be žodžių. Ir su Vivaldžio „Metų laikais“ fone. Bei Hillary Clinton nuotrauka ant šaldytuvo.

Organizatorių nuotr./„Nekalbame, kad mus suprastų“.
Organizatorių nuotr./„Nekalbame, kad mus suprastų“.

Spektaklio kūrėjai žiūrovų nevargina ilgais monologais, o jų dialogas išsiriša judesių ir sceninių kompozicijų pagalba. Kartais geriau patylėti, tačiau tai nereiškia „nieko nesakyti“: Verdonckas ir Ampe kalba apie pasaulio jėgų pusiausvyrą, apie metų laikus, apie chaoso ir žaismės jungtis nepratardami nė žodžio, tačiau dažnai nepalikdami vietos tolimoms interpretacijoms. Intensyvaus ir sveiko humoro kupiname spektaklyje gausu ir „slapstick“ žanrui artimo komizmo, ir kritinio bei aštraus žvilgsnio į šiandieninį pasaulį.  Anot Mooso van den Broeko, olandų teatro žurnalisto, dramaturgo, itin teigiamai įvertinusio pasirodymą, „[spektaklis] kuria komišką vaizdinį, tačiau tuo pačiu tai – žiauri intervencija. Tokia pati, kokia žiauri gali būti realybė, kai pažvelgi į pasaulį per atstumą“.

Belgų spektaklis „Nekalbame, kad mus suprastų“ bus rodomas Menų spaustuvėje rugsėjo 30 – spalio 1 dienomis.

Organizatorių nuotr./„Nekalbame, kad mus suprastų“.
Organizatorių nuotr./„Nekalbame, kad mus suprastų“.

 

Temos: 1 „Sirenos“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos