Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Sirenų“ atgarsiai Vilniuje: prasidėjo „Remote Vilnius“ repeticijos

Festivalis „Sirenos”
„Sirenos” festivalio organizatorių nuotr. / Festivalis „Sirenos”
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje jau pamažu girdisi pirmieji tarptautinio teatro festivalio „Sirenų“ akordai: šią savaitę prasidėjo netradicinio pobūdžio teatrinio veiksmo „Remote Vilnius“, režisuoto vokiečių trupės „Rimini Protokoll“, repeticijos.

Praėjusį rudenį specialiai Vilniui sukurto interaktyvaus spektaklio seansai susilaukė stulbinančio žiūrovų susidomėjimo. Dėl to, kad vieną spektaklį patirti gali ribotas kiekis žmonių, ne visiems pavyko susidurti su renginio teikiamomis patirtimis. Festivalio organizatoriai, nespėjusiems pamatyti spektaklio rudenį, suteikia išskirtinę galimybę susipažinti su pavasarėjančios sostinės veidu, pamatytu vokiečių eksperimentatorių.

Anot „Remote Vilnius“ projekto koordinatoriaus Rimanto Ribačiausko, pavasarinis renginio veiksmas, scenarijumi nepakitęs nuo rudeninio varianto, vis tik bus kažkiek kitoks: „Visų pirma, šis pasirodymas yra ypatingai priklausomas nuo dalyviais tampančių žiūrovų. Kiekvienąkart spektaklis skiriasi, nes į jį susirenka vis kitokie žmonės, formuojantys jo branduolį. Taip pat – net patys nesitikėjome, kaip stipriai pasikeis spektaklio „veidas“, veiksmui vykstant kitu metų laiku, pavasarį ir vasarą, kai miestas daug gyvesnis ir linksmesnis nei rudenį“.

„Rimini Protokoll“ kūryba vadinama dokumentiniu teatru. Savo darbuose vokiečių kūrėjai atsisako profesionalių aktorių, pakeisdami juos žmonėmis, tiesiogiai susijusiais su pasakojamomis istorijomis. Kolektyvas ne kartą buvo apdovanotas prestižiniais apdovanojimais – Naujos Europos teatro realybės prizu (2008), Venecijos bienalės Sidabriniu liūtu (2011) ir daugeliu kitų. Po specialiai Vilniui sukurto „Remote X“ projekto, vokiečių teatro dokumentininkai miesto istorijas kūrė Niujorkui, Talinui, Milanui ir Maskvai.

„Remote Vilnius“, koprodiusuotas Lietuvos nacionalinio dramos teatro bei Goethe‘s instituto, bus rodomas kasdien gegužės 14 – birželio 28 dienomis. Susidomėję galimybe iš naujo pažinti Vilnių ir kitomis akimis pamatyti save bei aplinkinius yra kviečiami nedelsti: bilietų kiekis – ribotas. Bilietus platina Tiketa. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau