-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šiuolaikinio cirko festivalyje „Cirkuliacija“ – trys pasaulinės premjeros

Trys savaitgaliai ir šešios asmeniškos cirko kalba papasakotos istorijos. Iš jų – trys pasaulinės premjeros. Visa tai galės pamatyti, patirti, pajausti gegužės 30–birželio 16 dienomis aštuntą kartą Lietuvoje vyksiančio tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio „Cirkuliacija“ žiūrovai, rašoma pranešime spaudai.
„Julieta“
„Julieta“ / Organizatorių nuotr.

„Šiemet festivalis bus kaip niekada asmeniškas, o jo tema – „Biografijos“. Norime papasakoti asmenines atlikėjų istorijas įvairiomis šiuolaikinio cirko kalbomis. Mes visuomet skatinome pažinti menininkus, o ši programa kviečia tai daryti kiek įmanoma giliau.

Festivalio žiūrovai galės įsitikinti, koks platus yra cirko žodynas, kiek skirtingų išraiškos priemonių jis gali pasitelkti pasakodamas apie save“, – sako festivalio meno vadovas režisierius Gildas Aleksa.

Festivalyje kiekvieną savaitgalį bus pristatyti du skirtingi spektakliai – trys savaitgaliai, šešios istorijos, papasakotos 16 kartų.

„Trys iš jų – pasaulinės premjeros. Tai reiškia, kad ilgametės patirties ir įdirbio dėka mes žinojome, kurie menininkai savo kalba ir išradingumu bus įdomiausi Lietuvos žiūrovui. Labai džiaugiamės, kad savo premjeroms jie pasirinko būtent mūsų festivalį. Lietuvos žiūrovai šiuos spektaklius išvys pirmiau už kitų šalių žiūrovus. Manau, kad tikrai turime kuo didžiuotis“, – sakė G.Aleksa, akcentavęs, kad šių metų programa buvo sudarinėjama kelis metus.

Dar vienas netikėtas momentas – visoje programoje pasirodys tik vienas vyras, tad šių metų festivalyje savo kūrybą pristatys šiuolaikinį cirką kuriančios moterys. G.Aleksa sako, kad šiuolaikinis cirkas, kaip ir kiti scenos menai, labai dažnai pristato jauno baltaodžio vyro standartą: „Pernai turėjome galimybę kvestionuoti cirko europietiškumą, o šiemet parodysime, jog jis nepriklauso tik vienai privilegijuotai lyčiai. Ateityje tikimės paneigti ir mitą, kad cirkas priklauso tik jauniems.“

Tarptautinis festivalis „Cirkuliacija“ šiemet vyks Vilniuje, Naujoje Vilnioje, Kaune, Lapėse (Kauno r.), Tauragėje, Elektrėnuose ir Šiauliuose. Prieš aštuonerius metus Kaune prasidėjęs festivalis kasmet plečia savo geografiją bei su šiuolaikiniu cirku supažindina ne tik didžiųjų miestų žiūrovus. Tai – irgi viena iš festivalio misijų.

„Cirkuliacija“ Lietuvoje jau užaugino šiuolaikinio cirko žiūrovą, kuris supranta, kad cirkas nebūtinai yra pramoga. Tai – menas, kalbantis ir apie rimtas problemas: „Mūsų žiūrovai yra pasirengę priimti rimtus spektaklius, o ne tik ateiti į cirką tikėdamiesi išvysti salto.“

Kartu su festivaliu auga ir jo edukacinė dalis. Šiemet edukacinė programa žiūrovams siūlo pažinti platesnius šiuolaikinio cirko kontekstus. Cirko istorikas prancūzas Jean-Michel Guy kviečia į dviejų dienų seminarą, kurio esmė – kaip „perskaityti“ šiuolaikinio cirko spektaklį.

„Jis kalbės pavyzdžiais, pavadinimais, taip pat naudos šiuolaikinio cirko įrankius. Seminaras padės dar labiau įvertinti mūsų programą ne tik šių, bet ir buvusių ar būsimų metų.

Kultūros vadybininkams siūlome seminarą apie komercinių lėšų pritraukimą. Šią sritį geriausiai išmano JAV kultūros operatoriai, todėl pakvietėme ukrainiečių kilmės amerikietę Eleną Siyanko – Niujorke esančio šiuolaikinį cirką, šokį, teatrą vienijančio centro „PS21“ meno vadovę. Ji pasidalins savo patirtimi, kaip išlaikyti kultūros erdvę, itin susijusią su vietos bendruomene, pristatyti žymiausius menininkus neturint valstybinio ar savivaldos finansavimo.

Taip pat laukia susitikimai su menininkais, diskusijos. Apibendrintai – šiemet bus labai nemažai galimybių įgauti įrankių šiuolaikinį cirką pažinti kiek įmanoma giliau“, – kalbėjo G.Aleksa.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius