Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 19d. 14:48

Spektaklį „Dostojevskis vaikams“ pristatantis Paulius Ignatavičius: „Laikas su vaikais pasikalbėti rimtomis temomis“

Režisierius Paulius Ignatavičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Režisierius Paulius Ignatavičius

Režisierius Paulius Ignatavičius kovo 24 dieną Vilniaus mažajame teatre (VMT) pristato spektaklio „Dostojevskis vaikams“ premjerą. Anot spektaklio kūrėjų, vaikams reikalingos ne tik pramogos ir žaidimai, bet ir pokalbiai rimtomis temomis, kurias jie tikrai supras – jei ne protu, tai širdimi.

„Drąsu pasirinkti tikrai nelengvą literatūrą ir pristatyti ją vaikams bei paaugliams, bet tikriausiai atėjo metas, kai visuomenė yra subrendusi atviroms ir iššūkį keliančioms temoms. Prieš 20 metų jau ketvirtokai susipažindavo su F.Dostojevskio kūryba, o šiais laikais tik vienuoliktoje klasėje pradedama gilintis į šio genijaus kūrybą. Gal Mažasis teatras bus ta vieta, kuri atvers jaunimui gyvąjį literatūros šaltinį“, – vylėsi teatro literatūrinės dalies vedėja Ingrida Ragelskienė, pridurdama, kad į premjerą bilietai buvo iššluoti.

Tadas Gryn, Agnė `ataitė ir Virginija Kuklytė
Tadas Gryn, Agnė Šataitė ir Virginija Kuklytė

Su idėja pristatyti literatūros klasiką vaikams Rimo Tumino mokinys, jaunosios kartos režisierius P.Ignatavičius laimėjo Lietuvos teatro sąjungos pirmą kartą surengtą konkursą „Jaunojo režisieriaus eksperimentas“.

„Pagalvojau, kad eksperimentas gali būti ne naujų formų paieškos, ne publikos stebinimas, o rimtos medžiagos pristatymas vaikams. Pastebiu tendenciją, kad mes į vaiką žiūrime išskirtinai, bet vaikai daug daugiau suvokia, nei mes įsivaizduojame. Todėl nusprendžiau paimti gilią medžiagą ir be pramogų ir žaidimų su vaiku kalbėtis gyvenimiškomis rimtomis temomis, – apie idėjos atsiradimą pasakojo režisierius. – Po parodyto spektaklio eskizo, kurį žiūrėjo vaikai iš globos namų, o taip pat mano draugų ir kolegų atžalos, įsitikinome, kad žiūrovai viską suprato ir mūsų pokalbis įvyko.“

Pirmąjį savo spektaklį vaikams „Grybų karas“ pastatęs VMT, P.Ignatavičius su spektakliu „Dostojevskis vaikams“ vėl sugrįžo į šį teatrą.

Tadas Gryn
Tadas Gryn

„Mažasis teatras, kur pradėjau savo kūrybinį kelią, man yra lyg namai, kur sugrįžti visada malonu. Šiam kameriniam, intymiam spektakliui reikėjo mažos erdvės – todėl kartu su teatro vadove Greta Cholina sugalvojome žiūrovus pakviesti į sceną. Čia susikūrė jauki ir gera atmosfera, o, manau, ir vaikams bus įdomu sėdėti scenoje ir viską matyti iš arti.“

Spektaklyje skirtingus personažus iš svarbiausių F.Dostojevskio kūrinių „Netočka Nezvanova“, „Vargo žmonės“, „Berniukas nuėjo pas Jėzaus eglutę“ ir „Jaunuolis“ vaidina aktoriai Agnė Šataitė, Tadas Gryn ir pirmą kartą VMT scenoje pasirodysianti aktorių trupės „Degam“ narė Virginija Kuklytė.

„Smagu, kai ateini į teatrą, būdamas jaunas aktorius, ir jauti, kad tavimi visi pasitiki ir be pavydo, apkalbų padeda eiti į priekį“, – šypsojosi 25-erių artistė.

Nelaimingo likimo herojus spektaklyje įkūnijantis aktorius T.Gryn prisipažino po šios medžiagos repeticijų dar kartą supratęs, kaip reikia vertinti tai, ką turi.

Agnė `ataitė ir Virginija Kuklytė
Agnė Šataitė ir Virginija Kuklytė

„Per darbus, skubėjimą, bėgimą mes per mažai sakome savo artimiems, brangiems žmonėms, kaip juos mylime ir per retai parodome, kaip juos vertiname. Todėl aš labai tikiuosi, kad vaikai po šio spektaklio pasakys: „Mama, tėti, aš labai tave myliu ir džiaugiuosi, kad esame kartu!“, – lūkesčiais pasidalijo T.Gryn.

Sutikdama, kad F.Dostojevskis yra „sudėtingas ir daugiaprasmis autorius“, aktorė A.Šataitė buvo užtikrinta, kad nesupratusių spektaklio neliks.

„Tai, ko vaikai galėtų nesuprasti, jie tikrai pajus širdimi ir ateityje šios mintys sugrįš jų prisiminimuose apie spektaklį – juo labiau, kad spektaklyje skamba F.Dostojevskio amžininko P.Čaikovskio muzika“, – tikino artistė.

Edukacinis spektaklis „Dostojevskis vaikams“, įtrauktas į mokyklų programą, skirtas vaikams nuo 9 iki 18 metų, tačiau kūrėjai pabrėžia, kad visi vaikai individualūs ir amžiaus ribas turėtų nustatyti patys tėvai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės