Dabar populiaru
Publikuota: 2010 lapkričio 24d. 17:50

Spektaklyje „pi er kvadratu“ – susitikimas su Nobelio premijos laureatu Josifu Brodskiu

Spektaklio veikėjus įkūnija aktoriai V.Anužis ir P.Venslovas
Spektaklio autorių nuotr. / Spektaklio veikėjus įkūnija aktoriai V.Anužis ir P.Venslovas

Gruodžio 3 dieną, 18 val., „Girstučio“ kultūros ir sporto centre kauniečių dėmesio laukia spektaklis „pi er kvadratu“, sukurtas Josifo Brodskio pjesės „Marmuras“ motyvais.

Pasak spektaklio kūrybinės grupės, lietuviams spektaklis „pi er kvadratu“ – pirmasis susitikimas su dramaturgu Josifu Brodskiu. Tik Nobelio premijos laureato talentas čia pasireiškia ne poezijos, o nenuglaistyta, aštria prozos kalba. Pjesės vertimo autorius – poetas Gintaras Patackas.

Ribinių situacijų vergai

„pi er kvadratu“ yra spektaklis apie žmogaus egzistenciją, kvietimas gilintis į laiko ir erdvės begalybę, apmąstyti gyvenimą ir mirtį. Tai – siekis perteikti žiūrovui, jog visa tai, kas vyksta aplink mus, egzistuoja ne erdvėje, o mumyse.

Spektaklis skiriamas J.Brodskio 70-mečiui. Nobelio premijos laureato talentas kūrinyje atsiskleidžia ne poezijos, o prozos kalba.

Spektaklyje veikia du personažai: Tulijus ir Publijus, nežinia už ką nuteisti ir kalintys iki gyvenimo pabaigos.

Kūrinyje apstu ekscentriškų, provokuojančių situacijų ir nesusipratimų. Talentingai žongliruodami žodžiais, aktoriai eksponuoja kraštutines gyvenimo situacijas, apnuogina žmogaus protą ir sielą. Jų dialogai pilni kaliniams būdingo žargono, tačiau tai ne tik stulbina ir trikdo. Toks kalbėjimas – būdas nuvesti žiūrovą į teritoriją, kur sieja tie patys troškimai, jausmai ir panašios nesėkmės.

Spektaklio herojus įkūnija du žinomi aktoriai – klaipėdietis Vytautas Anužis (Publijus) ir kaunietis Petras Venslovas (Tulijus). Spektaklį režisavęs Artūras Šimonis yra ir jo dailininkas, kompozitorius – Antanas Jasenka.

Pirmasis spektaklis atvedė į naują

Kūrybinės grupės bendradarbiavimas prasidėjo 2003 metais, kuriant Fiodoro Dostojevskio romano „Idiotas“ sceninę versiją „Idioto mišios“, kuri buvo gerai įvertinta festivaliuose Kaune ir Klaipėdoje, atstovavo Lietuvai tarptautiniuose teatro festivaliuose Taline ir Stambule. Spektakliui „Idioto mišios“ muziką kūrė A.Jasenka, scenografiją – A.Šimonis, kunigaikštį Myškiną vaidino P.Venslovas, Rogožiną – V.Anužis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/