Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 11d. 10:21

Teatrai.lt tiesiai iš „Naujojo cirko savaitgalio '15“: antroji festivalio diena

„Grazing“
Organizatorių nuotr. / „Grazing“

Ketvirtadienį festivalyje „Naujojo cirko savaitgalis '15“ buvo pristatytas ispanų režisieriaus Horacio Alcalá dokumentinis filmas „Skrodžiant dangų“. Tai – fragmentiškas pasakojimas apie šiuolaikinio cirko neregimąją pusę.

Apie galėjimą pasakyti: „Cirkas – tai visos svarbiausios mano gyvenimo istorijos“. Apie baimę, kuri ištinka tik laiku nepagavus rankos ar nuslydus nuo virvės tada, kai nuslysti reiškia prarasti viską.

Apie kasdienį pavojų ir nuolatinį norą susikauti su savimi, su aukščiu, su visatos dėsniais. Apie galybę ir bejėgiškumą drauge, kurie užvaldo pakilus virš tikrovės.

Cirko trupės „Cirque du Soleil“ akrobatų kelias į save tokius, kokie jie yra šiandien, filme atskleidžiamas per asmeniškus pasakojimus apie šio amato sudedamąsias: sunkų fizinį darbą, kiekviename žingsnyje lydinčią beprotišką riziką, partnerystės auginimą, nuoseklų priešinimąsi sau ir savo aplinkai bei nuo visko išlaisvinantį kaskart juntamą atgimimą scenoje.

Šį filmą mačiusių ir nespėjusių pamatyti žiūrovų žvilgsnis į naujojo cirko spektaklius skirsis iš esmės. Jei pastarieji cirką vis dar matys kaip lengva ranka kuriamą pramogą, pirmiesiems kiekvienas aktorių judesys jau turės reikšmingo, sunkiai suvokiamo svorio, kuriame slypės faktas, jog šie žmonės dėl cirko paaukojo beveik viską.

Rekomenduojama tiems, kurie nori suprasti, kaip atrodo cirkas be gyvulėlių ir be cukraus vatos, bei tiems, kurie pastaruoju metu jaučia neįveikiamą troškimą atsigręžti į save.

teatrai.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

03:48
01:56
01:51

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Maistas