TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teatro festivalis „Sirenos“: Vilniaus gatvėse sutikti žmonės taps spektaklių personažais

Pasirodymas Sidnėjuje
Grupės „Gob Squad“ nuotr. / Pasirodymas Sidnėjuje
Šaltinis: 15min
0
A A

Aštuntasis tarptautinis Vilniaus teatro festivalis „Sirenos“ pasiekė finišo tiesiąją. Menų spaustuvėje festivalį uždarys visame pasaulyje išgarsėjusi jungtinė Vokietijos ir Didžiosios Britanijos menininkų grupė „Gob Squad“, parodysianti bene populiariausią ir daugiausiai pasaulio šalių aplankiusį savo spektaklį „Super Night Shot“.

Teatro, miltimedijų, ir performanso meno kūrėjų „Gob Squad“ spektaklis „Super Night Shot“ – tai 4 vaizdo ekranuose ekranuose rodomas veiksmo filmas, nufilmuotas miesto gatvėse prieš valandą iki publikos atvykimo. Vaizdo įrašas, kurį keturiomis kameromis užfiksuoja keturi atlikėjai, „nekarpomas“ ir neredaguojamas.  

Filmuoti pradedama pagrindinėje bazėje (Vilniuje ja taps Menų spaustuvė), visos kameros sinchronizuojamos, kad įrašinėtų vienu metu, tada militaristinio stiliaus įžanginėje dalyje atlikėjai paskelbia „karą anonimiškumui“ ir leidžiasi į miesto gatvėse jų laukiančius intriguojančius nuotykius ir neplanuotus susitikimus su nepažįstamaisiais. Atėjus kulminacijai – rodant gražią „holivudinę“ Herojaus ir netikėtai naująja filmo žvaigžde tapusio asmens iš gatvės pasibučiavimo sceną – keturi filmo personažai grįžta į pagrindinę bazę, kur juos kaip tikrus didvyrius pasitinka pasirodymo pradžios laukianti publika.

Tada sinchroniškai paleidžiamos visos vaizdajuostės ir prieš žiūrovų akis keturiuose plačiuose ekranuose gimsta tikras epas. Šį spektaklį menininkai jau yra sukūrę Londone, Berlyne, San Paule, Sidnėjuje, daugelyje kitų pasaulio miestų, žavėję visų žemynų, išskyrus Afriką ir Antarktidą, gyventojus.

Spalio 7 ir 8 d. šis pasirodymas du kartus iš naujo gims Vilniaus gatvėse. Čia sutikti žmonės ir taps pagrindiniais „Super Night Shot“ personažais bei spektaklių bendraautoriais.

Pasitelkdami kino, televizijos ir populiariosios muzikos kalbą, „Gob Squad“ tyrinėja sudėtingą, absurdišką šiandienos gyvenimą ir ieško grožio, prasmės bei žmogiškumo tarp šiuolaikinės kultūros išblizgintų fasadų ir tamsių užkaborių. „Gob Squad“ pasirodymuose „namų gamybos“ magija ir reginys neretai gretinamas su kasdienybės banalumu, teatras susiduria su „tikruoju pasauliu“, o viso to rezultatas užfiksuojamas vaizdo juostoje. Kartais improvizuota, kartais griežtos choreografijos, šių menininkų kūryba provokuojanti, emocinga ir neleidžianti nuobodžiauti.

Dėmesį prikaustantis ir intriguojantis spektaklis „Super Night Shot“ vyks jau šį penktadienį ir šeštadienį (spalio 7-8 d.) 20 val. Menų spaustuvėje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018