Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 27d. 18:22

Teatro festivalyje „Kliudžiau“ – lietuviška dramaturgija

Teatro Festivalis „Kliudžiau“ vyks Anykščiuose
D.Matvejevo nuotr. / Teatro Festivalis „Kliudžiau“ vyks Anykščiuose

Spalio 16-20 dienomis Anykščiuose – šiųmetėje Lietuvos kultūros sostinėje – vyks ilgai brandintas tarptautinis teatrų festivalis „Kliudžiau“. Profesionalios mūsų šalies ir užsienio trupės parodys penkis spektaklius.

Festivalio puošmena ir staigmena taps Kęstučio Marčiulyno (Bo Haeng Sunim) kvietimu atvykstanti tradicinio korėjiečių muzikos žanro pansori giedotoja Park Shin Hye. Savo gimtąja kalba ji atliks ištrauką iš Antano Baranausko poemos „Anykščių šilelis“.

Pirmąja lietuviškos dramaturgijos teatrų švente bus pagerbti ne tik mūsų klasikai A.Baranauskas, Antanas Vienuolis ir Jonas Biliūnas, kurių sukaktis šiemet minime, bet ir „Kliudžiau“ sumanytojas, šviesaus atminimo teatro ir kino režisierius, aktorius Artūras Žukauskas. Surengti tarptautinį profesionalių teatrų festivalį buvo viena paskutiniųjų jo idėjų. Vertindami Artūro siekį puoselėti lietuvių kalbą ir kultūrą, bičiuliai ir bendraminčiai ėmėsi realizuoti jo sumanymą.

„Apdovanotas „Emmy“ už aktorių atranką kino juostai „Elžbieta“, sukūręs spektaklius „Merė Popins“, „Vienos krūties istorija“, „Sesuo“... Visa tai byloja apie talentingą ir kūrybišką asmenybę, kuri galėjo, tiksliau – turėjo dar labiau išsiskleisti“, – tvirtino festivalio „Kliudžiau“ meno vadovė, aktorė Eglė Mikulionytė.

Festivalį „Kliudžiau“ atidarys vienas naujausių Vilniaus teatro „Lėlė“ darbų, Vitalijaus Mazūro režisuotas spektaklis suaugusiesiems „Jūratė ir KasTautas“. Jį anykštėnai ir miesto svečiai išvys spalio 16 dieną. Šiuo kūriniu legendinis teatro režisierius neįprastai pažvelgia į „Jūratės ir Kastyčio“ legendą, kuri mus lydėjo nuo pat vaikystės.

Spalio 17 dieną festivalio programą pratęs naujas režisierės Laimos Adomaitienės ir Lietuvos rusų dramos teatro spektaklis pagal Žemaitės pjesę „Trys mylinčios“. Pjesė bus vaidinama trimis kalbomis. Režisierė tarsi atkuria autentišką rašytojos aplinką, kurioje neretai pasigirsdavo lenkiškas arba rusiškas žodis. Spektaklis pasakoja apie tris moteris – našlę ir jos dukteris – pametusias galvas dėl samdinio Liudviko, atvykusio iš Kaukazo.

Šiuolaikinei lietuviškai dramaturgijai atstovaus Rimo Tumino režisuotas Valstybinio Vilniaus mažojo teatro spektaklis „Mistras“, sukurtas pagal Mariaus Ivaškevičiaus pjesę. Spektaklį žiūrovai išvys spalio 18 dieną. „Mistrą“ galima vadinti ypač populiaraus spektaklio „Madagaskaras“ įpėdiniu. Jis taip pat siūlo netradiciškai pažvelgti į garsias istorines asmenybes, nešabloniškai pasvarstyti apie lietuvių tautos identitetą. „Mistro“ centre – Adomo Mickevičiaus biografija ir likimas, o kartu – tikro herojaus, kurio galbūt nesąmoningai ilgimės šiandien, paieškos.

Dar vieną festivalio premjerą pateiks Panevėžio teatras „Menas“. Režisierius Albertas Vidžiūnas sukūrė savitą Juozo Grušo pjesės „Meilė, džiazas ir velnias“ interpretaciją. Andriaus, Luko ir Juliaus išpažintys Beatričei veda link pražūtingų poelgių. Aistrų sūkuryje žmogiškumo ir žvėriškumo grumtynės įsiliepsnoja kaip lemtingas mirties šokis.

Spalio 20 dieną „Kliudžiau“ programą vainikuos Pietų Korėjos trupės pasirodymas: pansori atlikėja Park Shin Hye atskleis, kaip korėjiečių kalba skamba chrestomatinis lietuvių literatūros kūrinys „Anykščių šilelis“. Dainininkės spektakliai apkeliavo Europą, apie ją sukurtas dokumentinis filmas, rodytas per nacionalinę Pietų Korėjos televiziją. Šalies meno taryba paskelbė S.H. Park geriausia 2011-2012 metų jaunąja menininke.

Geriausiam lietuvišką dramaturgiją pristačiusiam teatrui „Kliudžiau“ rengėjai įteiks stilizuotą lanką. Jo vertą trupę išrinks teatro kritikų žiuri.

Visi spektakliai vyks Anykščių kultūros centre, A.Baranausko aikštėje 2. Spektaklių pradžia 18 valandą. Po spektaklių žiūrovai turės galimybę pabendrauti su aktoriais.

Bilietų kaina 7-15 Lt. Jų nuo spalio 1 d. įsigyti galima Anykščių kultūros centro kasose darbo dienomis nuo 14 iki 18 valandos ir likus trims valandoms iki spektaklio.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos