Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 4d. 19:11

Teatro sąjungos vadovas Ramutis Rimeikis: Donatas Banionis yra teatro meno legenda

Donatas Banionis (2014 m.)
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Donatas Banionis (2014 m.)

Anapilin išėjęs teatro ir kino aktorius Donatas Banionis yra teatro meno legenda, sako Teatro sąjungos vadovas Ramutis Rimeikis.

„Tai buvo teatro viršukalnė meno lygio prasme. D.Banionis yra teatro meno legenda, jis buvo viena iš tų gyvų legendų, ir jo netektis – didelis praradimas“, – BNS sakė R.Rimeikis.

Pasak jo, D.Banionio kūryba liks ne tik teatro kritikų ir istorikų, bet ir paprastų žiūrovų atmintyje.

„Teatro plotmėje D.Banionis išliks žmonių, kurie jį matė, juo žavėjosi, mintyse ir širdyje. Pamatę jo darbus niekas negalėjo likti abejingas, ir traukė į teatrą vėl ir vėl. Aktoriaus asmenybė išlieka atmintyje daugeliui ir labai ilgam“, – kalbėjo Teatro sąjungos vadovas.

Pamatę D.Banionio darbus niekas negalėjo likti abejingas, ir traukė į teatrą vėl ir vėl. Aktoriaus asmenybė išlieka atmintyje daugeliui ir labai ilgam, – kalbėjo R.Rimeikis.

R.Rimeikis sakė nedaug asmeniškai bendravęs su D.Banioniu, bet ir iš tiek susidaręs įspūdį apie jį kaip apie šiltą, nearogantišką žmogų.

Teatro sąjungos vadovas pažymėjo, kad D.Banionio talentas susijęs su režisieriaus Juozo Miltinio teatru.

„Aktorius išvis negimsta be režisieriaus, čia buvo itin stiprus tandemas. Matyt, ir J.Miltinis matė D.Banionio didelį talentą“, – sakė R.Rimeikis.

Žymus aktorius ir režisierius D.Banionis mirė ketvirtadienį ligoninėje. Jam buvo 90 metų. Pastaruoju metu D.Banionis sirgo, turėjo širdies problemų.

Per savo karjerą D.Banionis sukūrė daugiau kaip 100 teatro ir per 50 kino vaidmenų. Aktorius yra apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas