Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 3d. 19:17 , atnaujinta: 2013 sausio 3d. 19:52

Už pravaikštas atleistas Kauno mažojo teatro meno vadovas Vytautas Balsys

(iš dešinės) Vytautas Balsys, Ramūnas Šimukauskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vytautą Balsį (k.) palaiko aktorius Ramūnas Šimukauskas ir kiti kolegos

Daug metų besitęsiantis Kauno mažojo teatro direktoriaus Audriaus Baniūno ir meno vadovo, režisieriaus Vytauto Balsio, konfliktas baigėsi pastarojo atleidimu iš užimamų pareigų dėl pravaikštų. A.Baniūnas tikina, kad meno vadovas piktybiškai nebūdavo teatre oficialiomis darbo valandomis, tuo tarpu V.Balsys atšauna, kad meninis darbas – ne tik sėdėjimas nustatytomis valandomis vienoje vietoje.

A.Baniūno pasirašytas raštas dėl atleidimo iš darbo dėl keturių dienų pravaikštų V.Balsiui buvo įteiktas gruodžio 21 d. Teatro direktorius įsitikinęs, kad meno vadovas ir režisierius netinkamai atliko savo pareigas, todėl negalėjo toliau dirbti šio darbo.

Nors direktorius tikina, kad dalis teatro darbuotojų jam pritaria, V.Balsį palaikantys teatro aktoriai, režisieriai išplatino peticiją, kurioje sako, kad meno vadovą reikia grąžinti į eitas pareigas. Jie palaiko V.Balsio sakomus argumentus, kad kūrybinio darbuotojo darbas nevertinamas kabinete praleistomis valandomis.

15min.lt primena, kad V.Balsys ne kartą viešai pabrėžė Mažojo teatro veiklą labai komplikuojančią nesantaikos tarp režisieriaus, aktorių ir teatro direktoriaus ir aktoriaus Andriaus Baniūno.

Papildyta 19.48 val.: V.Balsys: „Tai – administracinis susidorojimas“

„Jaučiuosi visiškai teisus. Tai – administracinis susidorojimas. Nebuvo jokių pravaikštų, nes aš buvau tas dienas Vilniuje, susitikinėjau su aktoriais. Jei dėl mano kaltės nebūtų įvykęs spektaklis, teatras būtų patyręs nuostolių – suprasčiau. Tačiau šiuo atveju reikia suprasti, kad kūrybinis darbas teatre yra labai specifinis. (Darbo valandos, – red. past.) yra susitarimo reikalas. Juk negi reikia sėdėti kabinete nuo 9 iki 18 val., o tada eiti vaidinti spektaklyje?“ – emocingai 15min.lt sakė V.Balsys.

Jo teigimu, A.Baniūnas keistai pasielgė įteikdamas atleidimo raštą gruodžio 21 d., penktadienį, prieš pat šventes, kai buvo daug laisvų šventinių dienų.

„Aš nesuprantu konflikto priežasties. Mes nebendraujame, vyksta tik kažkoks epistoliarinis susirašinėjimas. Juk jis pas mane vaidino septyniuose spektakliuose, ir gerai vaidino. Galėjo būti puikus aktorius. Gal čia kažkoks pasąmoninis jo kerštas režisieriui?“ – svarstė buvęs Kauno mažojo teatro vadovas, turintis didelį Kauno teatralų palaikymą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas