TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus mažajame teatre – rimtas spektaklis patiems mažiausiems

Spektaklio „Grufas“ iliustracija
Organizatorių iliustracija / Spektaklio „Grufas“ iliustracija
Šaltinis: 15min
0
A A

Puoselėdamas tradiciją vieną sezono premjerą skirti mažiesiems žiūrovams, jau šį savaitgalį, lapkričio 27-ąją, Vilniaus mažasis teatras kviečia į režisieriaus Antano Gluskino spektaklį „Kas tas Grufas?“ pagal Julia‘os Donaldson ir dailininko Axelio Schefflerio paveikslėlių knygą „Grufas“ (vertė Violeta Palčinskaitė). Spektaklio dailininkė – Anželika Šulcaitė, kompozitorius – Jonas Jurkūnas.

Pati knyga ir baisusis jos herojus pasaulyje nepaprastai populiarūs. „Grufas“ apdovanotas prestižine Smarties Gold Award premija ir išleista daugiau kaip 30 pasaulio šalių.

„Jo iltys baisios, baisūs nagai. Nasrai ir dantys – menki juokai“, – taip apibūdina paslaptingąjį padarą knygos autoriai. Režisierius Antanas Gluskinas sako, kad sunku atsiriboti nuo labai išraiškingo dailininko Schefflerio sukurto Grufo paveikslo. Svarbiausioji jo ir aktorių užduotis – rasti adekvačią sceninę išraišką, perteikti siaubūnišką atmosferą. To spektaklio kūrėjai siekia pasitelkdami ne kostiumus ar kaukes, bet aktorių improvizaciją. Siaubūną Grufą Vilniaus mažojo teatro spektaklyje kuria aktoriai Gediminas Girdvainis ir Mindaugas Capas. Drąsuolį Peliuką, kuris išeina į pavojų kupiną mišką ir galų gale verčia sprukti net patį Grufą, vaidina Jokūbas Bareikis, o Lapę, Pelėdą ir Gyvatę – Gintarė Latvėnaitė.

Antanas Gluskinas – vienas iš nedaugelio lietuvių teatro režisierių, kuriantis tik vaikams. Puoselėjantis aktualaus ir šiuolaikiško teatro vaikams viziją režisierius sako nesiekiantis žūtbūtinai linksminti žiūrovų. Jam svarbiausia – aiškiai, bet kartu nedidaktiškai perteikti mintį. „Kas tas Grufas?“ yra spektaklis patiems mažiausiems apie kovą už vietą po saulę, vietą gyvenime. Viliuosi, kad mūsų darbas padės vaikams įveikti pasikeitimų baimę“, – teigia A.Gluskinas.

Premjeros proga Vilniaus mažasis teatras surengė piešinių konkursą „Kas tas Grufas?“. Visus vaikų darbus jau nuo šio šeštadienio, t.y. premjeros dienos, bus galima išvysti eksponuojamus teatre, o nugalėtojo vertą piešinį rinks patys mažieji žiūrovai.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą