Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Paskutinė akcijos diena.
Išbandyti

Vilniaus mažasis teatras sieks pritaikyti apleistas patalpas menininkų dirbtuvėms

Vilniaus mažasis teatras siekia atnaujinti šiuo metu nenaudojamas patalpas ir įkurti „Teatro sodą“, kuriame galėtų būti rengiami teatriniai projektai, seminarai bei mokymai kultūros darbuotojams, įkurtos dirbtuvės teatralams. Teatras iš Valstybės investicijų programos jau gavo lėšų techniniam projekto parengti, BNS patvirtino laikinoji teatro vadovė Daiva Baltūsytė – Len.
Spektaklio akimirka
Spektaklio akimirka / Martyno Siruso/adfoto.lt nuotr.

Vilniaus mažasis teatras nurodo, kad sostinės Labdarių gatvėje esančių pastatų kompleksas yra įtrauktas į prioritetinių kultūros infrastruktūros objektų modernizavimo sąrašą bei laukia finansavimo – „Teatro sodo“ pastatams atnaujinti ir pritaikyti naujai veiklai reikėtų apie 5 mln. eurų.

„Projektu siekiama paversti merdėjantį Vilniaus senamiesčio pastatų kompleksą Labdarių gatvėje kultūriniu multifunkciniu centru, patraukliai sutvarkyti prieigas, pagerinti miesto dalies infrastruktūrą ir įvaizdį. Taip pat siekiama sudaryti sąlygas teatro ir kūrybinių verslų plėtrai ir inovacijoms, sukurti menininkams, jų grupėms, teatralams ir koncertinėms įstaigoms lengvai pasiekiamą erdvę kūrybiniams projektams rengti, seminarams ir kitoms edukacinėms programoms, kultūros darbuotojų tęstiniam mokymuisi“, – atsakyme BNS nurodė teatro atstovai.

Šiuo metu apleistos patalpos sostinės senamiestyje naudojamos kaip sandėliai teatro rekvizitui bei kitiems daiktams.

Vilniaus mažasis teatras taip pat tikisi, kad teikiant paslaugas bus uždirbta lėšų „Teatro sodui“ išlaikyti, sukurti naujas darbo vietas kultūros darbuotojams, didinti ekonominį ir socialinį naudingumą.

Kaip anksčiau BNS sakė D.Baltusytė – Len, planai įkurti multifunkcinį centrą gimė prieš aštuonerius metus, tačiau atėjus ekonominiam sunkmečiui valstybės biudžete lėšų jiems įgyvendinti neatsirado.

Vilniaus mažojo teatro meno vadovas režisierius Rimas Tuminas yra užsiminęs, kad ši vieta turėtų būti „teatrinė oazė“, kurioje jaunieji aktoriai galėtų mokytis meistriškumo, čia būtų įkurtas su teatru susijusių specialybių centras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius