Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus mažojo teatro „Mistras“ įvertintas „Grand Prix“

Spektaklis „Mistras“
D.Matvejevo nuotr. / Spektaklis „Mistras“
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 21–27 dienomis Mogiliove, Baltarusijoje vykusiame devintajame Tarptautiniame jaunimo teatro forume „M.art.kontakt-2014“ Didįjį prizą laimėjo Valstybinio Vilniaus mažojo teatro spektaklis „Mistras“ pagal Mariaus Ivaškevičiaus pjesę.

Tarptautiniame teatro forume dalyvavo teatrai iš Vokietijos, Anglijos, Rusijos, Ukrainos, Lenkijos, Baltarusijos, Italijos, Bulgarijos, Lietuvos. Režisieriaus Rimo Tumino 2010 metais sukurtas spektaklis sužavėjo tarptautinio festivalio publiką užburiančiu vaizdu ir tiršta teatrine atmosfera.

„Spektaklis yra apie kelionę namo, kelionę į gimtinę. Tai amžina, besikartojanti tema. Namų, tėvynės, laisvės, grožio ilgesys. Kuo arčiau kelionės pabaiga, tuo ilgesys didesnis. Ir kuo aiškiau suvoki, kad daug kas bus pasikeitę, tuo brangiau, reikšmingiau visa tai atrodo – gimtosios žemės grumstas, kvapas, garsas“, – apie „Mistrą“ yra sakęs režisierius.

Spektaklis yra apie kelionę namo, kelionę į gimtinę. Tai amžina, besikartojanti tema. Namų, tėvynės, laisvės, grožio ilgesys, – yra sakęs R.Tuminas.

Dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus „Mistras“, kaip ir „Madagaskaras“, siūlo netradiciškai pažvelgti į garsias istorines asmenybes, nešabloniškai pasvarstyti apie lietuvių tautos identitetą. „Mistro“ centre – Adomo Mickevičiaus biografija ir likimas, o kartu – „tikro“ herojaus, kurio galbūt nesąmoningai ilgimės šiandien, paieškos. Pjesėje iškyla „egzotiškosios“ Lietuvos vaizdas – šalies, kurioje „viskas dar painu, neišsikristalizavę: Rusija, jos viduje – Lenkija, Lenkijos viduje – Lietuva, o šios viduje – sprogimo laukiantys indai“; šalies, kurioje žmonės, keldami taurelę, linki vieni kitiems „prisikelti literatūroje“ ir kuriems „visos žemės vienodai svetimos“. Taip pat, kaip ir „Madagaskare“, veikėjai apsėsti utopiškų idėjų ir projektų, manijos kurti originalumu pritrenkiančias teorijas.

Šis pavasaris ypač dosnus Vilniaus mažajam teatrui gastrolių ir pozityvių naujienų. Tik ką grįžus iš gastrolių Baltarusijoje ir sužinojus džiugias naujienas apie „Mistro“ įvertinimą festivalio Grand Prix, kolektyvas spėjo atšvęsti Tarptautinę Teatro dieną padovanodamas žiūrovams galimybę sužinoti visas Vilniaus mažojo teatro paslaptis pažintinėse ekskursijose. Šį savaitgalį Mažasis teatras irgi praleido tarptautinėse gastrolėse – režisieriaus Rimo Tumino spektaklis „Maskaradas“ pagal Michailą Lermontovą parodytas Vengrijoje – Budapešto Nacionaliniame teatre. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą