Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus teatre „Lėlė“ – spektaklio „Tiktaktika“ premjera visai šeimai

"Tiktaktika"
Luko Balandžio nuotr. / "Tiktaktika"
Šaltinis: 15min
0
A A

Trupinių nebepakenčiantis ir kiek pankuojantis Kilimas, operoje norintis dainuoti vandens Čiaupas, dvi melodramas ir spragėsius dievinančios isteriškos kėdės ir skambėti norintis bei įvairiausias taktikas išmėginantis Žadintuvas... Šiandien tai ne vien čekų autoriaus Milošo Macoureko pasakų puslapiuose įsitaisę personažai, bet ir naujausio Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklio vaikams „Tiktaktika“ veikėjai. Išmoningai aprengti dailininko Antano Dubros ir po sceną kompozitoriaus Arturo Bumšteino garsų fone marširuojami režisieriaus Miko Žukausko.

Spektaklį „Lėlėje“ kuria jaunosios ir vyresnės kartos aktoriai, o su jais pirmąkart kūrybiniame procese susiduria jaunas kino režisierius Mikas Žukauskas, 2012 m. apdovanotas „Sidabrine gerve“ už geriausią lietuvišką trumpametražį filmą „Dievas sukūrė viską, išskyrus kilimą“. 

„Labai džiaugiuosi kūrybiniu procesu, seniai norėjau tokios patirties. Po akademijos baigimo paskutiniuosius metus iš esmės dirbau tik su dokumentika ir video, buvau pasiilgęs darbo su aktoriais. Taip pat nepaprastai džiugina teatro dailininkų dirbtuvių darbuotojai – iš jų niekada negirdėjau žodžio neįmanoma“, - sako režisierius.

„Visi girdėjo apie begemotą, kuris bijojo skiepų arba liūto Bonifacijaus atostogas, – o šių ekranizuotų ir kitaip išpopuliarintų siužetų autorius tas pats Milošas Macourekas“ – primena M. Žukauskas.

Spektakliu „Tiktaktika“ jaunieji menininkai pasirinko ir išradingai pristato mažiau žinomas M.Macoureko pasakas  „Kilimas ir vaflių trupiniai", „Apie vandens čiaupą, kuris dainavo operoje" ir „Sala šešiems tūkstančiams žadintuvų".

Gyvybingas ir spalvingas reginys scenoje pateikia švelnios didaktikos ir fantanstika persmelkto buities absurdo derinį. Tai – vaizdinių ir reginių teatras, kuriame kuriamas daugiasluoksnis, asociatyvaus turinio spektaklis, siekiantis būti įdomiu ne vien vaikams, bet abejingais nepalikti ir suaugusiųjų.

Su M. Žukausku spektaklį kuria ir dailininkas Antanas Dubra, praėjusį sezoną kartu su aktoriumi Šarūnu Dateniu už spektaklį vaikams „Gaidelis pinigautojas“ apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi Jaunųjų menininkų kategorijoje. Pasak nuotaikingus kostiumus ir scenografiją spektakliui kūrusio A.Dubros, M.Macoureko pasakos yra ypatingai vizualios, veikėjai be galo įdomūs. "Macourekas turi čekiškos estetikos suvokimą, panašų į kinematografo Jano Švankmajerio – personažai buitiškai brutalūs, tačiau per labai gero humoro prizmę“, - sako jis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą